WarnerMedia açıkladı: HBO Max geliyor!

WarnerMedia açıkladı: HBO Max geliyor!
WarnerMedia, yeni dijital platformu olan HBO Max’i nihayet kısa bir video film eşliğinde tanıttı. Tanıtımda yayın hakları 2020'ye kadar Netflix'te bulunan Friends, Sopranos, Game of Thrones gibi fenomen seriler ve pek çok dizi, filmlerden de görüntüler yer aldı.

Bugün 190 milyonu aşkın abonesi olan ve dünya devi olarak anılan Netflix’in yakaladığı başarı sayesinde sektörün "online seç-izle" platformlara karşı ilgisi gün geçtikçe artıyor. Warner Bros.‘un yanı sıra HBO, TNT, The CW ve CNN gibi kanalları bünyesinde barındıran WarnerMedia’nın yeni dijital platformu HBO Max'in beta versiyonu da 2019 sonunda yayına açılacak. Platformun lansman tarihinin ise 2020'in ilk yarısı olması bekleniyor. Amazon Prime Video gibi bu platformları da Türkiye'den izleyebilecek miyiz, cevabı henüz muamma..

HBO Max, abonelerine 10 bin saatin üzerinde içerik sunmayı vaad ediyor. Örneğin uzun zamandır Netflix’te yayınlanan ve çok izlenen diziler listesinde yer alan Friends’in tüm bölümleri 2020’den itibaren HBO Max’te olacak. 425 milyon dolara mal olan bu anlaşma sayesindeFriends, beş yıl boyunca WarnerMedia’nın dijital platformunda yer alacak.

HBO Max henüz kullanıcısına aylık olarak kaça mal olacağı açıklanmadı. Disney+’ın aylık abonelik ücreti yedi dolar olarak açıklanmıştı.HBO’nun online platformu olan HBO Now halen ayda 15 dolara izlenebiliyor. Çok daha zengin bir içerik arşiviyle yayına çıkmayı planlayan HBO Max’in de abonelik ücretinin bu aralıkta olması bekleniyor.

HBO Max'te HBO dizilerinin yanı sıra TNT, TBS, The CW ve Cinemax gibi kanalların içerikleri de yer alacak. BatWoman ve Katy Keene gibi yakında The CW’de yayınlanmaya başlayacak diziler, artık doğrudan Netflix’e gitmek yerine HBO Max’in kütüphanesine girecekler. 

Platformun doğrudan "orijinal" içerikler üretmesi de bekleniyor. Şu ana kadar duyurulan HBO Max projeleri ise Tokyo Vice, The Flight Attendant, Love Life, Station Eleven, Made for Love, animasyon Gremlins ve Dune: The Sisterhood oldu. Ayrıca Greg Berlanti HBO Max için dört yeni film hazırlayacak. Big Little Lies ile büyük başarı yakalayan Reese Witherspoon'un yapım şirketi Hello Sunshine da HBO Max için yeni içerikler hazırladığı konuşuluyor.

Gelişmeleri bildireceğiz..BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER