Jessica Brown Findlay, Cesur Yeni Dünya romanının dizi uyarlamasının kadın başrolü oldu

Jessica Brown Findlay, Cesur Yeni Dünya romanının dizi uyarlamasının kadın başrolü oldu
Jessica Brown Findlay (Downton Abbey, Harlots), Aldous Huxley'in 1932'de piyasaya çıkan Cesur Yeni Dünya (Brave New World) romanının dizi uyarlamasının kadrosuna dahil oldu. 

NBC Universal'ın kanallarından USA Network'te veya şirketin yeni açacağı online yayın platformunda yayınlanacak yeni dizinin kadrosunda Alden Ehrenreich (Solo: A Star Wars Story) ve Harry Lloyd (Game of Thrones) de yer alıyor.

Romanın uyarlamasını David Wiener hazırlayacak, projede kendisine Grant Morrison Brian Taylor eşlik edecek. Stephen Spielberg'ün şirketi Amblin Television ve Universal Content Productions ise dizinin yapımcılığını üstlendi. Kitabın tanıtım bülteninde yer alan bilgiler şöyle:

"Cesur Yeni Dünya" bizi "Ford'dan sonra 632 yılına" götürür. Bu dünyanın cesur insanları kapısında "Cemaat, Özdeşlik, İstikrar" yazan Londra Merkez Kuluçka ve Şartlandırma Merkezi'nde üretilirler. Kadınların döllenmesi yasak ve ayıp olduğu için, "annelik' ve 'babalık' pornografik birer kavram olarak görülür. Toplumsal istikrarın temel güvencesi olan şartlandırma hipnopedya -uykuda eğitim- ile sağlanır. Hipnopedya sayesinde herkes mutludur; herkes çalışır ve herkes eğlenir. "Herkes herkes içindir."

"Cesur Yeni Dünya"nın önemi yalnızca ardılları için bir standart oluşturması ve karamsar bir gelecek tasarımının güçlü betimlemesiyle değil, aynı zamanda 'birey yok edilse de süren macerasının' sağlam bir üslupta anlatılmasıyla da ilgili. Huxley, yapıtını ütopya geleneğinin kuru anlatımının dışına çıkarıp 'iyi edebiyat' kategorisine yükseltiyor.

Alden Ehrenreich, John the Savage karakterini canlandıracak. Findlay ve Lloyd ise hikayenin geçtiği New London'da yaşayan iki kişiyi oynayacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER