Hollywood Yabancı Basın Birliği, Altın Küre'ye adaylık koşullarında değişikliğe gitti

Hollywood Yabancı Basın Birliği, Altın Küre'ye adaylık koşullarında değişikliğe gitti
Hollywood Yabancı Basın Birliği, Altın Küre'ye adaylık koşullarında değişikliğe gitti. Buna göre bölümlük antoloji dizileri artık mini dizi olarak da aday olabilecek.

Her bölümü farklı bir kadroya ve hikayeye sahip olan diziler kurallar gereği sadece TV Filmi olarak ödüllere aday olabiliyorlardı. Hatta bu kategoride iki yıldır Black Mirror ödül kazanıyor. Yapılan yeni değişikliğe göre iki veya daha fazla bölümünün toplam süresi 150 dakikayı geçen yapımların artık mini diziden aday olma hakkı var. Benzer şekilde kadrosunda yer alan oyuncular da oyunculuk kategorilerinden aday olabilecek. Bölümün yarısında veya daha fazlasında görünen oyuncular En İyi Aktör/Aktris kategorilerinden, en az %5'inde görünenlerse yardımcı aktör/aktris kategorilerinden adaylık kazanabilecek.

Bu değişiklikten yaralanabilecek yapımlar arasında Black Mirror (Netflix), Easy (Netflix), Room 104 (HBO), The Romanoffs (Amazon), The Twilight Zone (CBS All Access) ve Amazing Stories (Apple) öne çıkıyor. 77. Altın Küre Ödülleri 5 Ocak 2020'de düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER