Steven Spielberg ve şirketi taciz suçlaması sonrası Bull'un yapımcılığından çekildi

Steven Spielberg ve şirketi taciz suçlaması sonrası Bull'un  yapımcılığından çekildi
CBS kanalın polisiye draması Bull, yapımcılarından birisini kaybetti. Yapımcı/yönetmen Steven Spielberg ve şirketi Amblin TV, diziden çekilme kararı aldı.

Ünlü yönetmenin bu kararı almasının arkasındaki neden ise diziyle bağlantılı taciz suçlamaları. İlk sezonun birkaç bölümünde yer alan ve ikinci sezonda da yer alması beklenen aktris Eliza Dushku, başrol oyuncusu Michael Weatherly'nin hakkında setteki uygunsuz söylemleri nedeniyle şikayette bulundu. Bunun ardından diziden kovulan Dushku'nın kamera kayıtlarıyla da belgeli olan olay sonrası kanalla 9.5 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardığı Aralık 2018'de basına yansımıştı.

CBS kanalı dün taciz suçlamasına rağmen Bull'a dördüncü sezon onayı verdiğini duyurdu. Amblin TV ise sonrasında yaptığı açıklamayla projeden ayrıldığını açıkladı. Spielberg ve Amblin TV ile birlikte dizinin yürütücü yapımcıları Darryl Frank ve Justin Falvey de ayrıldılar.

Ülkemide FOX Crime Türkiye'de yayınlanan dizinin yapımcıları arasında CBS TV Studios ve Stage 29 Productions da yer alıyor. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER