Yuva filmi Başka Çarşamba etkinliği kapsamında 16 şehirde ön gösterim yapacak!

Yuva filmi Başka Çarşamba etkinliği kapsamında 16 şehirde ön gösterim yapacak!
Emre Yeksan’ın yazıp yönettiği kardeşlik, aile, doğayla bütünleşme temalı YUVA filminin ön gösterimi 1 Mayıs’ta Başka Çarşamba etkinliği kapsamında İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Hatay, Muğla, Edirne, Manisa, Uşak, Antalya, Bursa, Düzce, Eskişehir, Kocaeli ve Trabzon’da toplam 16 şehirde birden yapılacak. 

1 Mayıs Çarşamba günü 20 Başka Sinema salonunda sinemaseverlerle buluşacak filmin Mersin’deki ön gösterime yönetmen Emre Yeksan da katılacak.

İĞNEADA LONGOZ ORMANLARINDAN FESTİVALLERE
Dünya prömiyerini geçtiğimiz yıl Venedik Film Festivali’nde yapan İstanbul Film Festivali’nden En İyi Erkek Oyuncu (Kutay Sandıkçı) dahil üç ödülle dönen en son Ankara Film Festivali’nden En İyi Özgün Müzik (Mustafa Avcı) ödülünü kazanan YUVA 10 Mayıs’ta Başka Sinema dağıtımıyla vizyona girecek. Çekimleri İğneada’da yapılan, doğayla bir bütün olabilme amacıyla şehirdeki hayatını, ailesini ve geçmişini terk etmiş bir adamın hikâyesini anlatan filmin oyuncu kadrosunda Kutay Sandıkçı, Eray Cezayirlioğlu, İmren Şengel ve Okan Bozkuş rol alıyor.

EMRE YEKSAN’IN KATILIMIYLA YUVA GÖSTERİMLERİ
YUVA sinema topluluklarıyla buluşmaya devam ediyor. Sabancı Üniversitesi Sinema Kulübü ile başlayan etkinliklerde ikinci durak Lüleburgaz’dı. Lüleburgaz Sinema Topluluğu 24 Nisan Çarşamba akşamı İğneada Longoz ormanlarında çekilen YUVA filmini izlediler. Başka Sinema’nın düzenlediği, yönetmen Emre Yeksan'ın da katıldığı gösterimler Mersin, İzmir ve Kars’la devam edecek. 

1 Mayıs Çarşamba 19.30 / Cinens Sinemaları / MERSİN
7 Mayıs Salı 19.00 / Karaca Sineması / İZMİR
10 Mayıs Cuma 19.00 / Kadıköy Sineması / İSTANBUL
11 Mayıs Cumartesi 18.00 / Capitol Spectrum Cineplex / İSTANBUL
13 Mayıs Pazartesi 19.00 / SineBU /İSTANBUL
15 Mayıs Çarşamba 19.30 / Kars Şehir Sineması /KARS BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER