11. TRT Uluslararası Belgesel Günleri başlıyor!

11. TRT Uluslararası Belgesel Günleri başlıyor!
TRT’nin; belgesel ve belgeselciliğin gelişimine katkı sağlamak, amatör ve profesyonel belgeselcileri desteklemek amacıyla düzenlediği TRT Uluslararası Belgesel Günleri bu yıl 11.kez 25-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.
 
Her yıl özel gösterimleri, atölye çalışmaları, söyleşileri ve birbirinden renkli etkinlikleriyle dünyanın saygın belgesel festivallerinden biri olan TRT Uluslararası Belgesel Günleri; İstanbul’un kendine özgü ev sahipliğiyle, izleyiciler, amatörler ve profesyoneller için yine ilham verici bir atmosfer sağlayacak.
 
1600 film başvurusu…
 
11.TRT Uluslararası Belgesel Günleri’nin yarışma bölümü olan Belgesel Ödülleri’ne 11 yılın rekoru kırılarak; 101 ülkeden 1397’si uluslararası kategoride olmak üzere toplamda 1600 film başvurusu gerçekleşti. Uluslararası, Ulusal Profesyonel ve öğrenci filmleri kategorilerinde yarışacak filmlerin yanı sıra bu sene henüz fikir aşamasında olan, yapımı tamamlanmamış projelere de Proje Destek Yarışması adı altında destek verilecek.
 
Tüm gösterimler ücretsiz ve halka açık!
 
5 gün boyunca devam edecek 11.TRT Uluslararası Belgesel Günleri’ndeki tüm gösterimler ücretsiz ve halka açık bir şekilde gerçekleşecek. Etkinlik programı ve ayrıntılı bilgi aşağıdaki gibidir.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER