Cesur Yeni Dünya romanının dizi uyarlamasının başrolü belli oldu

Cesur Yeni Dünya romanının dizi uyarlamasının başrolü belli oldu
Aldous Huxley'in 1932'de piyasaya çıkan Cesur Yeni Dünya romanından uyarlanacak dizinin başrol oyuncusu belli oldu. 

USA Network kanalından yayınlanacak yeni dizinin kadrosuna Alden Ehrenreich katıldı. Aktör, son olarak Han Solo'yu konu alan Star Wars filmlerinden "Solo"nun başrolünü üstlendi. Yeni dizi oyuncunun ilk dizi başrolü olacak.

Romanı David Wiener hazırlayacak, projede kendisine Grant Morrison Bria ve Taylor. eşlik edecek. Uyarlama dizi ilk olarak 2015'te gündeme gelmiş ama NBCUniversal'a bağlı Syfy kanalı için hazırlandığı belirtilmişti. Dört yıl sonra onay aldığı açıklanan dizi böylece şirkete bağlı kanalların bir diğerinde hayat bulacak.

Stephen Spielberg'ün şirketi Amblin Television ve Universal Content Productions ise dizinin yapımcılığını üstlendi. Kitabın tanıtım bülteninde yer alan bilgiler şöyle:

"Cesur Yeni Dünya" bizi "Ford'dan sonra 632 yılına" götürür. Bu dünyanın cesur insanları kapısında "Cemaat, Özdeşlik, İstikrar" yazan Londra Merkez Kuluçka ve Şartlandırma Merkezi'nde üretilirler. Kadınların döllenmesi yasak ve ayıp olduğu için, "annelik' ve 'babalık' pornografik birer kavram olarak görülür. Toplumsal istikrarın temel güvencesi olan şartlandırma hipnopedya -uykuda eğitim- ile sağlanır. Hipnopedya sayesinde herkes mutludur; herkes çalışır ve herkes eğlenir. "Herkes herkes içindir."

"Cesur Yeni Dünya"nın önemi yalnızca ardılları için bir standart oluşturması ve karamsar bir gelecek tasarımının güçlü betimlemesiyle değil, aynı zamanda 'birey yok edilse de süren macerasının' sağlam bir üslupta anlatılmasıyla da ilgili. Huxley, yapıtını ütopya geleneğinin kuru anlatımının dışına çıkarıp 'iyi edebiyat' kategorisine yükseltiyor.

Alden Ehrenreich, John the Savage karakterini canlandıracak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER