Love, Simon filminin dizi uyarlaması için hazırlıklara başlandı

Love, Simon filminin dizi uyarlaması için hazırlıklara başlandı
Dizi olarak uyarlanan filmlerin arasına Love, Simon da katılıyor.

Yeni dizi, Disney'in açmaya hazırlandığı online yayın platformu Disney+ için hazırlanıyor. Disney'in 71.3 milyar dolarla 21st Century FOX'u satın almasıyla filmin yapımcı şirketi FOX 2000 de Disney'in bünyesine katılmıştı. Böylece kitabın hakları da Disney'e geçmiş oldu.

2017'de vizyona gelen film, Becky Albertalli'nin Simon vs the Homosapien Agenda isimli romanından uyarlandı. Film, bir ergenin merkezinde yer aldığı eşcinsel romantizmini konu alan büyük stüdyo yapımı ilk film projesi olarak biliniyor. Filmin senaryosunu kaleme alan Elizabeth Berger ve Isaac Aptaker diziyi de yazacak. Çekimlerin ağustos ayında Los Angeles'ta başlaması ve 2020'de ekrana gelmesi planlanıyor.

Projenin bir devam dizisi olması beklenmiyor ve yeni bir kadro kurulacak. Ayrıca filmi yöneten Greg Berlanti, Warner Bros.'la içerik anlaşması bulunması sebebiyle dizinin ekibinde yer almayacak.

Love, Simon uyarlaması Disney+'ın LGBTQ içerikli ikinci dizisi. Platformdan daha önce "Four Dads" adında bir diziye de onay çıktı. Dizide iki boşanmış eşcinsel baba yeniden evleniyor ve ergen kızlarını büyütmekle uğraşırken bir yandan da yeni hayatlarını düzene sokmaya çalışıyorlar.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER