Netflix'in İspanya'daki prodüksiyon merkezi resmen açıldı

Netflix'in İspanya'daki prodüksiyon merkezi resmen açıldı
Dünyanın önde gelen yayın platformu Netflix, İspanya'daki prodüksiyon merkezini resmen açtı. Madrid'deki açılışa şirketin CEO'su Reed Hastings de katıldı.

Merkez filmden ziyade dizilerin prodüksiyonu için kullanılacak. Hastings, ülkedeki ağırlığını artıran Netflix'in İspanya bünyesinde prodüksiyon veya gelişme aşamasında 24 orijinal yapım projesi olduğunu duyurdu. Resmi açılışı yeni yapılan ama bir süredir aktif olan merkez hali hazırda iki projenin çekimi için kullanılıyor. Bunlardan birisi de La Casa De Papel'in üçüncü sezonu.

Netflix'in İspanya'da ortak prodüksiyon olarak gelişme/prodüksiyon aşamasında 40'ın üzerinde projesi bulunuyor. Platform şimdiye kadar 13 farklı prodüksiyon şirketiyle işbirliği yaptı. Geçtiğimiz yıl İspanya'da 13,000 kişiyle çalıştı ve bu sayının bu yıl 25,000 civarına çıkması bekleniyor. İspanya'daki merkez, Netflix'in Avrupa'daki ilk prodüksiyon merkezi olma özelliğini taşıyor.

Hastings, yaptığı açıklamada "Görünen o ki ilginç hikayelerin hepsi Hollywood'dan gelmiyor. Avrupa'ya, özellikle İspanya'ya yatırım yapıyoruz. Her şey insanların neyi izlemek istediğine bağlı. Yaratıcı İspanyol ekosisteminin parçası olmak istiyoruz. Elite ve La Casa De Papel gibi prodüksiyonların globalde fanların kalbini çalışını görmek olağanüstü," sözlerine yer verdi.

Açılışta Hastings'le röportaj yapan La Casa De Papel'in Profesör'ü Alvaro Morte oldu. Ayrıca açılışta iki yeni İspanya yapımı proje de duyuruldu:

* El Inocente: Harlan Coben'ın kitabından uyarlanacak. Sospecha ve Think Tank yapımcılığı üstlendi, Oriol Paulo ise diziyi yarattı.

Dokuz yıl önce kazayla bir adamı öldüren Mateo, hapisten çıkmıştır ve eşi Olivia ile ilk çocuklarını bekliyorlar. Hayallerindeki evi alacakları dönemde Olivia'nın telefonundan Mateo'nun hayatını alt üst eden bir arama gelir. Sezon sekiz bölüm sürecek.

* Los favorites de Midas: Mateo Gil ve Miguel Barros yarattı ve senaryoyu üstlendi. Başrolde Luis Tosaryer alıyor, Nostromo Pictures ise yapımcılığı üstlendi. Jack Landon'ın 1901'de yayımlanan hikayesi uyarlanıyor.

Zengin bir menajer gizemli bir organizasyon tarafından tehdit edilmeye başlar. Büyük bir miktar söyleyene kadar periyodik bir şekilde şans eseri seçilen kişilerin ölümüyle tehdit edilir.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER