Kaplanlar Diyarı Discovery Channel'da ekrana gelecek!

Kaplanlar Diyarı Discovery Channel'da ekrana gelecek!
Oscar ödüllü yönetmen Ross Kauffman’ın yönettiği, kaplan türlerinin yok olmaktan kurtarılması için verilen çabayı ve alınan yolu gözler önüne seren “Kaplanlar Diyarı” 31 Mart Pazar 21:00’de Discovery Channel’da.

Yeryüzündeki en yırtıcı hayvanlardan olan kaplanlar ne yazık ki yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Son 20-30 yıl içinde yabanda yaşayan kaplan sayısında çok büyük bir düşüş görüldü. 100.000’in üstünde olan kaplan sayısı günümüzde 4000’in altına düştü ve bunlar da yok olma tehdidi altında. Yeryüzündeki son kaplanların yaşadığı ülkeler, kaplan soyundaki bu azalma sürecini tersine çevirme çabası içine girerek oldukça iddialı bir koruma programı başlattılar. Bu program sayesinde kaplan sayısını 2022’de, yani Çinlilerin Kaplan Yılı’nda iki katına çıkarmayı umuyorlar. Bu belgeselde, Hindistan ve Bhutan’da koruma uzmanlarının ve yerel halkın bu güç görevi başarmak için verdikleri çabalar ve kat ettikleri yol ayrıntılarıyla gösteriliyor. Kaplanların soyunu tükenme tehdidi ile karşı karşıya bırakanlar insanlar ama, belki onları kurtaracak olanlar da insanlar olacak.

Sayıları hızla azalan bu muhteşem yırtıcılara daha yakından bakmak ister misiniz? Kaplanlar Diyarı (Tigerland) 31 Mart Pazar 21:00’de Discovery Channel ekranlarında olacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER