Youtube Premium dizilerinden Origin iptal oldu

Youtube Premium dizilerinden Origin iptal oldu
Youtube'da yayınlanan orijinal yapım dizi projelerinden bilim kurgu dizisi Orijin ve komedi dizisi Overthinking with Kat & June iptal oldu. İptal haberi Bloomberg'ün hazırladığı bir Youtube haberine verilen cevapla ortaya çıktı.

Harry Potter film serisinin iki oyuncusu Natalia Tena ve Tom Felton'ın başrolde olduğu Origin 14 Kasım'da 10 bölümlük sezonuyla ekrana gelmişti. Origin'in kadrosunda Nora Arnezeder, Sen Mitsuji Fraser James, Philipp Christopher, Madalyn Horcher ve Siobhán Cullen da yer alıyor. 

Bir grup yabancı bir uzay aracında terk edilirler. Yolcular hayatta kalmak için birlikte çalışmalıdırlar ancak kısa sürede içlerinden birisinin iddia ettiği kişiden farklı birisi olduğunu keşfederler. Tena, Lana isimli karakteri; Felton ise Logan'ı canlandırıyor. Sert, dirençli ve kriz durumlarında harika olan Lana, Origin'deki yolcuların kaptanı haline geliyor. Felton ise kendisine olduğu kadar çevresindekilere de zararlı, Draco Malfoy misali bir karakteri canlandırıyor.

Bloomberg yayınladığı haberde aylık 9.99 dolarla üye olunabilen Premium hizmeti üzerinden orijinal içerik yayını yapan Youtube'un Netflix ve Amazon gibi platformlarla olan yarışını bıraktığını belirtti. Haberde şirketin artık orijinal içerik üretmekten uzaklaşıp dizi projelerini kabul etmeyi bırakacağı da yer alıyor.

Ancak Youtube yayınladığı cevapta orijinal içeriklerden vazgeçmediklerini belirterek haberi yalanladı. Youtube'un 2 Mayıs'ta Digital Content NewFronts'a katılması ve yeni projelerini duyurması bekleniyor. Ancak şirket bu süreçte reklam ve sponsorluk ağırlıklı bir iş modeline geçiş yapacak ve elindeki projelere ağırlık verecek. Youtube Premium'un bünyesinde hali hazırda Cobra Kai, Karate Kid, Impulse, Liza on Demand, Escape the Night ve Step Up: High Water gibi projeler bulunuyor.

Youtube geçtiğimiz yıl da bazı değişiklikler yapmış, orijinal projelerin belli bir süre geçtikten sonra herkese açık olması kararını almıştı. Bu da içerik yönetiminde ve üretiminde değişikliğe gidileceğinin bir sinyali olarak görülmüştü. Youtube'un orijinal içeriklerinden sorumlu Susanne Daniels de bir açıklamayla Bloomberg haberinde yer alan kendisinin şirketten ayrılacağı kısmı yalanladı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER