İsmail Şahin'in projesi CANNESERIES'in In Development bölümünde kısa listeye girdi!

İsmail Şahin'in projesi CANNESERIES'in In Development bölümünde kısa listeye girdi!
Yönetmen İsmail Şahin'in projesi CANNESERIES'in In Development bölümünde kısa listeye girdi!

İsmail Şahin, uluslararası izleyici kitlesine odaklanan, kendi özgün TV projelerinden biri olan 8 bölümlük dizi projesi Interworld ile CANNESERIES'in In Development bölümünde kısa listeye girdi. MIPTV ve CANNESERIES tarafından ortaklaşa düzenlenen; tasarım aşamasında olan, yeni uluslararası yapımların tanıtımına ve geliştirilmesine adanmış bir etkinlik olan Cannes Drama Yaratıcı Forumu’nda dikkat çeken proje Interworld’u bundan sonraki aşamada tasarımcısı ve yönetmeni olarak İsmail Şahin Netflix, Amazon ve Sony gibi büyük stüdyo ve içerik sağlayıcı şirketlerin yöneticilerine sunacak.

İsmail Şahin halihazırda, Almanya’da ZDF için hazırladığı ilk sezonu çok başarılı olan; Lena Lorenz’in 2. sezon bölümlerinin çekimlerine başladı. İsmail Şahin, daha önce sevilen Türk dizilerinden Poyraz Karayel ve Avlu’nun kurulum aşamasında ve ilk bölümlerinde yönetmenlik yapmıştı. İsmail Şahin, Interworld projesi dışında Türkiye'deki digital platformlar için de bazı projelerin görüşmelerini yapmaktadır.

Geçtiğimiz ay In Development bölümünde yer alacak uzun formdaki projelerin listesi de açıklanmıştı. CANNESERIES bu yıl 5-10 Nisan 2019 tarihleri arasında Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenecek.
 
 
İsmail Şahin, Türk asıllıdır ve 12 Aralık 1975'te Stockach Güney Almanya'da doğdu.

İsmail, Almanya'nın kırsal kesiminde büyüdü. Floransa'ya gitti ve Teatro Studio di Scandicci'de okudu. Almanya'ya döndüğünde fotoğrafçılık okudu ve ardından oyunculuk tutkusunu keşfetti. Dört yıl boyunca Köln'de oyunculuk eğitimi aldı.

Kısa süre sonra, birkaç oyunda sahne almaya başladı. İsmail Şahin, oyunculuk hakkında daha fazla bilgi ve deneyim sahibi olmak için ve Los Angeles'a gidip M.K. Lewis ve Sherilyn Franklyn ile çalışmaya karar verdi. Daha sonra Almanya'da televizyon ve sinema üzerine çeşitli projelerde çalıştı.

2006'da film yapım şirketi Macchiato Pictures'ı kurdu. Kendisini Afrika'da üretip yönettiği ilk kısa filmi Hakim Tanzanya uluslararası alanda çok başarılı oldu ve UNICEF Ödülü ve İnsani Ödül gibi ödüller kazandı. Uluslararası Film Festivallerinde yönettiği kısa filmlerle beğeni kazandı.

İsmail Şahin, eşi Oona-Devi Liebich ile çalışmaya başladı ve ilk ortak projesi için senaryoyu birlikte yazdılar. Dostluk ve Alzheimer hastalığı hakkında bir film olan bu yapım ile, New Faces Ödülü'de En İyi Yönetmen olarak aday gösterilmesini sağladı. İlk filmi Nicht schon wieder Rudi'dir.

Alman ve Türk TV yapımları için yönetmen olarak çalışmanın yanı sıra İsmail, uluslararası bir izleyici kitlesine odaklanan kendi özgün TV şovlarını hazırlamaktadır.

Türkiye'de Poyraz Karayel'in aksiyon sahnelerinde 2. yönetmen olarak yer aldı. Avlu dizisinin konsept kurulum çalışmalarında, teaserların ve ilk bölümün çekimlerinde yönetmen olarak görev aldı. Son olarak, hazırladığı 8 bölümlük yeni dizi projesi Interworld Cannes'da short list'e kaldı. İsmail Şahin, Türkiye'deki digital platformlar için de bazı projelerin görüşmelerini yapmaktadır.

İsmail Şahin şu anda ZDF için çekmiş olduğu, ilk sezonu çok başarılı olan; Lena Lorenz adlı dizisi projesinin 2. sezonunu çekmek üzere Almanya’da çekimdedir.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER