İsraf Savaşçısı Nat Geo People’da ekrana gelecek!

İsraf Savaşçısı Nat Geo People’da ekrana gelecek!
Yenebilir durumda olduğu halde çöpe giden tonlarca gıdaya karşı harekete geçen Ronni Kahn’ın dünyadaki gıda israfını anlattığı “İsraf Savaşçısı”, 16 Mart Cumartesi günü saat 21.30’da Nat Geo People’da.

Ronni Kahn bir etkinlik şirketi yönettiği dönemde Avustralya’nın yıllık 20 milyar dolarlık gıda atığına neden olanlar insanlardan biriydi. Yenebilecek durumda olan onlarca yiyeceği çöpe atmanın ne kadar saçma olduğunu fark ettiğinde ise harekete geçmeye karar verdi. İki milyon Avustralyalı gıda sıkıntısı yaşarken 4 milyon ton yenebilir durumda gıdanın çöpe gitmesini razı olmayan Ronni, kendi hayatını bir tarafa bırakıp “İsraf Savaşçısı” kimliğiyle dört kıtayı gezdi ve dünyadaki gıda israfını görüntüledi. Herkesi dünyada hızla artan yemek israfı ile ilgili düşünmeye çağıran Ronni, iki yılda tamamlanan belgeselde yerel ve uluslararası kurumlarla iş birliği yaparak sorunun çözüm yollarına odaklanıyor.

Gıda israfına savaş açan ilham verici bir kadının gözünden “İsraf Savaşçısı”, 16 Mart Cumartesi saat 21.30’da Nat Geo People’da.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER