The White Princess'ın devam dizisi The Spanish Princess 5 Mayıs'ta başlıyor

The White Princess'ın devam dizisi The Spanish Princess 5 Mayıs'ta başlıyor
Philippa Gregory'nin kitaplarını uyarlamaya devam eden Starz kanalı ilk olarak ekrana The White Queen'i getirmiş, ardından The White Princess'ı yayınlamıştı. Atdından Mart 2018'de ikinci devam dizisi The Spanish Princess duyuruldu ve dizi yayına hazır.

The Spanish Princess'ın 5 Mayıs'ta ekrana geleceği duyuruldu ve ilk tanıtımı yayınlandı. Mini dizide The White Princess'ın hikayesi kaldığı yerden devam edecek ve Gregory'nin The Constant Princess (Mahkum Prenses) ve The King’s Curse romanları kullanılacak. Yazarın kitaplarından ilki Aragonlu Katherine, diğeri ilk uzantıda da yer alan Margaret Pole üzerine kurulu.

Genç ve güzel İspanya prensesi Catherine, İngiliz tahtının varisi Arthur ile evlenince Galler Prensesi oluyor. Ama Prens Arthur kısa sürede vefat edince Catherine'in hayatı rayından çıkmaya başlıyor. Üstelik Catherine'in halen bakire olduğunu ve evliliğin tamamlanmadığını iddia etmesiyle kaderi bu sefer de tahtın yeni varisi, geleceğin kralı Henry ile kesişiyor.

Margaret Pole ise çok sevdiği kardeşini haksız yere tahta kurban verse de tahtın destekçisi gibi görünmeye devam ediyor ve ilk evlilikle birlikte Catherine'in nedimelerinden birisi olarak atanıyor.

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER