Elit İşcan, İKSV Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü jürisinde

Elit İşcan, İKSV Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü jürisinde
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 5-16 Nisan tarihleri arasında yapılacak 38. İstanbul Film Festivali’nde, Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü jüri üyeleri arasında Elit İşcan da yer alıyor.

Elit İşcan son olarak Baumbacher Syndrome adındaki Alman yapımı filmin başrolünde yer almıştı. Alman yönetmen Gregory Kirchhoff'un üçüncü uzun metrajı olan filmin İspanya, Mayorca' da Kasım ayında çekimleri tamamlandı. Başrolünde tanınmış Alman oyuncu Tobias Moretti ve Elit İşcan var. Film festival yolculuğundan sonra 2019 un sonlarında doğru gösterime girecek. 

Film, program sunucusu Max Baumbacher'ın bir sabah canavar vari bir ses tonu ile uyanıp dünya çapında bir üne sahip olması ile insanların ilgilisinden kurtulmak için İspanya'ya gidip burada bir sırt çantası ile yolculuk eden Fida (Elit İşcan) ile yollarının kesişmesini, arkadaşlıklarının ikisi için de kendilerini keşfetme yolculuğuna dönüşmesini konu alıyor. 

İşcan'ın başrolünde yer aldığı bir diğer film ise The Raft. Alman ve Fransız ortak yapımı kısa filmin yönetmeni Sylvain Cruizat. Başrolünde Elit İşcan ve Avustralyalı oyuncu/dansçı Gala Moody yer alıyor. Film, göçmen krizinin sanat dünyasında, sanatçılar tarafından kendi çıkarları için kullanılmasını ve konuyla ilgili samimiyetsizliklerini konu alıyor. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER