Netflix'in yeni mini dizisi When They See Us 31 Mayıs'ta başlayacak

Netflix'in yeni mini dizisi When They See Us 31 Mayıs'ta başlayacak
Netflix'in yeni mini dizisi When They See Us'ın başlangıç tarihi duyuruldu ve ilk tanıtımı yayınlandı.

1989'da beş genç New York'taki Central Park'ta koşan bir kadına tecavüz etmekle suçlanmışlar ve dava, medyada büyük ses getirmişti. Hatta Amerikan başkanı Donald Trump, bir gazete ilanıyla gençlerin idam edilmesi gerektiğini dile getirmişti. Suçlu bulunan ve hapis cezası alan gençler yıllar sonra bir adamın suçu itiraf etmesiyle temize çıkmış ve serbest bırakılmışlardı. 

Raymond Santana, Antron McCray, Kevin Richardson, Yusef Salaam ve Korey Wise yanlışlıkla suçlandıklarına dair açtıkları davada 40 milyon dolarlık tazminat kazandılar.Central Park Beşlisi olarak bilinen beş gencin başından geçenleri anlatan ve gerçek bir hikayeye dayanan diziyi Selma filmi ve Netflix belgesellerinden 13th ile bilinen Ava DuVernay yazıp yönetti. Ekrana gelecek mini dizi dört bölüm sürecek ve 31 Mayıs'ta yayınlanacak.

Kadrodaki isimlerden Michael K. Williams, gençlerden Antron'un babası Bobby McCray'i canlandıracak. Vera Farmiga, davayla ilgilinen savcı Elizabeth Lederer'i oynayacak. John Leguizamo yine gençlerden birisinin babası Raymond Santana Sr. olarak ekrana gelecek. 

Joshua Jackson, McCray'in avukatı Mickey Joseph'i; Christopher Jackson, Santana'nın avukatı Peter Riviera'yı, Famke Janssen, davayı yeniden soruşturan savcı Nancy Ryan'ı; Felicity Huffman dava sırasında Manhattan başsavcılığının ofisine destek veren seks suçları üzerinde çalışan savcı Linda Fairstein'ı canlandıracak.

Niecy Nash Korey'in annesi Delores; Aunjanue Ellis Yusef'in annesi Sharone; Kylie Bunbury Kevin'ın kız kardeşi Angie; Marsha Stephanie Blake ise Antron'un annesi Linda olarak ekrana gelecek. 

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER