HBO'nun CEO'su Richard Plepler kanaldan ayrılıyor

HBO'nun CEO'su Richard Plepler kanaldan ayrılıyor
HBO'nun CEO'su Richard Plepler kanaldan ayrılma kararı aldı. Plepler, kararını kanal çalışanlarına gönderdiği e-mail ile duyurdu.

1992'den beri kanalda çalışan Plepler, 2007-2012 yılları arasında eş başkan olarak görev aldı ve Bill Nelson'ın emekliliğinin ardından CEO ve genel başkan görevlerini yürütmeye başladı. Kanalın başkanlığına geldiği dönemden bu zamana kadar Game of Thrones, Veep, True Blood ve The Newsroom gibi kanalın sevilen ve bol ödüllü dizilerine onay verdi. Ayrıca kanalın online yayın platformları HBO HBO Go ve HBO Now kendisinin yönetimi altında kuruldu.

Variety'nin haberine göre ayrılık kararında WarnerMedia'da son dönemde yaşanan değişiklikler etkili oldu. Şirketin bünyesindeki kanallardan HBO'u yöneten Plepler ve Turner Broadcasting'in başkanı Daniel Levy düşünülen değişikliklerden dolayı rahatsız oldular. Bunların arasında HBO ile Turner'ın birleştirilmesi ve bu nedenle kanalların yapısının değişmesinin yanı sıra önemli miktarda iş gücünün azaltılması da bulunuyor. 

Ayrıca WarnerMedia, NBC kanalının eski başkanı Bob Greenblatt'i HBO ve Turner'ın içeriklerini de kapsayacak WarnerMedia'nın yeni online platformununun başına getirmeyip planlıyor. Aralık 2018'de Turner'a bağlı TBS ve TNT kanallarını yöneten Kevin Reilly, yeni platformun içeriklerinden sorumlu yapılmıştı.

Telekominikasyon devi AT&T tarafından 85.4 milyar dolara satın alınan şirketin devriyle ilgili işlemler devam ediyor ancak geriye son pürüzler kalmış durumda. Satın almanın tamamlanmasının ardından değişikliklerin hayata geçirilmesi veya daha da artması bekleniyor. Variety, kısa bir süre önce David Levy'nin de yakın zamanda görevini bırakacağına dair bir haber yayımladı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER