Türk boksör Avni Yıldırım, Anthony Dirrell ile WBC Dünya Şampiyonluk maçına çıkıyor!

Türk boksör Avni Yıldırım, Anthony Dirrell ile WBC Dünya Şampiyonluk maçına çıkıyor!
Bu hafta sonu Cumhuriyet tarihinde bir ilk yaşanacak ve Türk boksör Avni Yıldırım Amerika’da Anthony Dirrell’e karşı ilk defa WBC Süper Orta Sıklet Dünya Şampiyonluk maçına çıkacak. Bu heyecanlı çekişme Pazar sabahı 07:00’de canlı yayınla sadece DMAX kanalında olacak. 

Bu büyük karşılaşma boks tarihinde ilk defa Türk bir boksörün unvan maçına çıkması nedeniyle büyük önem taşıyor. Avni Yıldırım (21-1-0, 13 KO) ilk kez Türkiye adına 4 büyük federasyonda asli şampiyonluk maçına çıkarak Cumhuriyet tarihinde bir ilki başarıyor.  Avni, 34 yaşındaki eski Amerikalı şampiyon Anthony Dirrell’e (32-1-1, 24 KO) karşı mücadele verecek.

Ringin hakemliğini 80’den fazla dünya şampiyonluk maçında görev alan Amerikalı hakem Mark Nelson yapacak. Puan hakemi olarak ise Tim Cheatham (ABD), Mike Fitzgerald (ABD) ve Jurgen Langos (Almanya) görev alacak.

Türkiye takvimi ile 24 Şubat Pazar günü ABD’nin Minneapolis şehrinde sabah saat 07:00’de başlayacak. Avni Yıldırım- Anthony Dirrell unvan maçı DMAX ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER