Damla Sönmez, Netflix mini dizisi Ottoman Rising’de rol alacak!

Damla Sönmez, Netflix mini dizisi Ottoman Rising’de rol alacak!
Yetenekli oyuncu Damla Sönmez, oynadığı son filmi Sibel’in Fransa galasını yapmak için geçtiğimiz günlerde Paris’e gitmişti. 22 Şubat’ta Türkiye’de vizyona girecek olan Sibel’in bu haftaki özel gösterimleri için İstanbul’a döndü. ‘Sibel’ geçtiğimiz yıl içerisinde Avrupa, Amerika ve Avustralya olmak üzere 3 ayrı kıtada festivallerde gösterildi. Bazılarından ödüllerde alan film bütün dünyada büyük bir beğeniyle karşılandı.

Damla Sönmez’de son 8 ay da sürekli seyahat ediyor ve yurt dışı çalışmaları için bağlantılar kuruyor. En son olarak da Netflix’in Ottoman Rising adlı mini belgeselinde oynamak için anlaşma imzaladı.  
 
Damla Sönmez, Osmanlı Devleti’nin yükselme dönemini ve Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alan Netflix mini dizisi Ottoman Rising’de rol alacak.

Son zamanlarda “Sibel” filmiyle adından sıkça söz ettiren ve yurt dışındaki festivallerden birçok ödül ile dönen Damla Sönmez, dizide Ana adında bir ajan karakterine hayat verecek.

Dizinin ortak yapımcısı olan Karga Seven Pictures, Eylül ayında izleyiciyle buluşması beklenen dizinin altı bölümden oluşacağını açıkladı. Emre Şahin yönetmenliğinde İngilizce çekilecek olan dizinin ana hikâyesinin İstanbul’un fethi olacağı konuşuluyordu.
 
Ayrıca dünyanın birçok ülkesinde yayımlanan Amerika’nın en ünlü sinema ve magazin dergisi Vanity Fair’in internet sitesinde 1 sayfa haberi çıktı. Sibel’in başarısının yanı sıra geçtiğimiz günlerde yapımcısı da olduğu kısa filminden söz ediliyor.

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER