Genius'ın 3. sezonu Aretha Franklin'in hayatını konu alacak

Genius'ın 3. sezonu Aretha Franklin'in hayatını konu alacak
National Geographic'in dizilerinden Genius'ın üçüncü sezonunda hayatı anlatılacak isim belli oldu. Sezonun merkezinde geçtiğimiz ağustos ayında hayatını kaybeden Aretha Franklin yer alacak.

Dizinin üçüncü sezon onayı Nisan 2018'de duyurulduğunda yazar Mary Shelley'in hayatının anlatılacağı açıklanmış, ancak ağustos ayında soul müziğin kraliçesi olarak bilinen Franklin vefat edince planlarda değişiklik olabileceği belirtilmişti. Yeni duyurulan haberle birlikte resmileşen Aretha Franklin sezonunu Pulitzer ödüllü oyun yazarı Suzan-Lori Parks hazırlayacak.

Şarkıcının uzun süreli arkadaşı Clive Davis ve Atlantic Records CEO'su Craig Kallman yürütücü yapımcı olarak projede yer alacak. Imagine Television ve Fox 21 TV Studios ise yapımcılığı üstlenecek. Yapımcılar şu an için şarkıcının müzik kataloğunun %80'ini kullanabilir durumdalar ve devamının kullanılması için çalışamalarını sürdürüyorlar.

Üçüncü sezonun çekimleri bu yaz başlayacak ve gelecek yılın ilk aylarında başlayacak. Genius her zamanki gibi 172 ülkede ve 43 dilde yayınlanacak.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER