Stephen King'in Mahşer romanı yeniden dizi oluyor

Stephen King'in Mahşer romanı yeniden dizi oluyor
Stephen King'in eserleri TV'ye uyarlanmaya devam ediyor. CBS kanalının online yayın platformu CBS All Access, Mahşer romanından uyarlanacak The Stand isimli mini diziye onay verdiğini duyurdu.

Daha önce 1994 yılında da mini dizi olarak TV'ye uyarlanan romanın yeni uyarlamasının sezonu 10 bölüm sürecek. Uyarlamayı Josh Boone (Fault in Our Stars) hazırlayacak ve yönetmenliği üstlenecek. Kendisine senaryoda Ben Cavell (SEAL Team) eşlik edecek. Dizinin prodüksiyonunun bahar aylarında başlaması bekleniyor.

Romanın konusu şu şekilde:

Biyolojik denemeler yapılan bir kuruluştan kaçan biri, kısa süre sonra domino etkisiyle insanların yüzde doksan dokuzunu yok edecek mutasyona uğramış ölümcül bir grip mikrobunu yaymaya başlar. Hayatta kalmayı başaran korku ve şaşkınlık içindeki bir avuç insan kendilerini kurtaracak bir lider arayışı içine girer. Ve iki aday ortaya çıkar... Colorado'da bir halkevi kurmakta ısrar eden 108 yaşındaki hayırsever rahibe Abagail ve kötülükten başka bir şey düşünmeyen, kargaşadan mutlu olan şiddet yanlısı "kötü adam" Randall Flagg.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER