A Christmas Carol, BBC ile televizyona geliyor

A Christmas Carol, BBC ile televizyona geliyor
Charles Dickens'ın ünlü eseri A Christmas Carol televizyona geliyor. Roman, mini dizi olarak uyarlanacak ve BBC'de yayınlanacak. Projeyi kanala Taboo'yu ve Peaky Blinders'ı da hazırlayan Steven Knight üstlendi.

Knight, yeni filmi Serenity ile ilgili Collider'a verdiği röportaj sırasında duyurusu aslında geçtiğimiz yıl yapan A Christmas Carol hakkında da konuştu. Ünlü yapımcı ve senarist, rolü hakkında bilgi vermese de dizide Tom Hardy'nin yer alacağını doğruladı. A Christmas Carol'ın sezonu üç bölüm sürecek ve çekimlerinin bu yıl içinde başlaması bekleniyor. Senaryosu neredeyse tamamlanan mini dizinin Noel'e yetiştirilmesi planlanıyor.

Steven Knight, ayrıca dört Dickens romanını daha uyarlayacağını ve bunu önümüzdeki altı-yedi sene içerisinde yapmayı planladığını, kadrolarda önemli isimler olacağını belirtti. Hatta sıradaki uyarlama olarak David Copperfield'ı düşündüğünü ama henüz kesinleşen bir durum olmadığını ve A Christmas Carol'ın başarısının gelecek projelerde etkili olacağını da ekledi.

A Christmas Carol, daha önce 2009'da sinemaya uyarlandı ve kadrosunda Jim Carrey, Gary Oldman, Colin Firth, Robin Wright ve Cary Elwes gibi isimler yer aldı. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER