MIPTV 2019'un onur konuğu ülkesinin Fransa olduğu açıklandı

MIPTV 2019'un onur konuğu ülkesinin Fransa olduğu açıklandı
Dünyanın önde gelen içerik fuarı MIPTV'nin bu yılki onur konuğu ülkesi belli oldu. 8-11 Nisan tarihleri arasında Cannes'da düzenlenecek fuarın onur konuğu ev sahibi Fransa.

TV France International, geçtiğimiz eylül ayında içerik ihracatındaki payını artırmaya devam eden Fransa'nın 2017'de 325 milyon euro ihracat geliri elde ettiğini duyurdu. Bu rakam son 20 yılın en iyi ikinci performansı olarak dikkat çekiyor. Ayrıca Avrupa'nın yanı sıra A.B.D.'ye ve Kanada'ya olan  ihracat hacmi de arttı.

Uluslararası satışları son sekiz yılda ikiye katlanan Fransa'da gelirin %37'sini oluşturan animasyon sektörü lider konumunda. Belgesel türünde son 10 yılın en iyi ikinci performansı yakalanırken drama satışlarında ise 2016'ya göre %28 artış yakalandı. Le Bureau des Légendes (The Bureau), Midnight Sun, Candice Renoir, Missions ve Baron Noir gibi projeler öne çıkan yapımlar oldular.

MIPTV boyunca Fransa'daki TV sektörünü konu alan pek çok konferansın ve etkinliğin düzenlenmesi bekleniyor. Ayrıca şimdiden 20'den fazla yapımcı şirketin katılacağı da belirtildi. Geçtiğimiz yıllarda fuarda Çin, Rusya, Japonya, Almanya, Türkiye, Meksika veya İsrail gibi ülkeler de onur konuğu ülke olarak yer aldı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER