Tuğçe Altuğ’un festival yolculuğu devam ediyor!

Tuğçe Altuğ’un festival yolculuğu devam ediyor!
2018 yılında Sundance festivalinden en iyi film ödülüyle dönen Kelebekler filminin başrol oyuncularından Tuğçe Altuğ’un festival yolculuğu devam ediyor.

Film tüm İskandinav ülkelerinde gösterime girerek izleyiciden tam not aldı.

Kasım ayında Selanik film festivalinde aday olmamasına rağmen en iyi seyirci ödülüne layık görüldü. Film ve oyuncular  Selanik’ten yoğun ilgiyle döndü.

Yurt dışında gördüğü ilgiden dolayı oldukça mutlu olan Tuğçe Altuğ “İzleyicinin ilgisi müthiş. Bizim izleyicimizin güldüğü tüm esprilere aynı yerde tepki vermeleri evrensel bir dil oluşturduğumuzun ispatı oldu” dedi.
 
Kelebekler bugüne kadar İskandinav ülkelerinde, Hollanda, Stockholm, Oslo, Selanik, Bükreş gibi ülkelerde gösterime girdi. Film yakında bir süre önce Amerika’da Palm Springs Film Festivalinde de gösterildi.
 
Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) 2018 yılında gösterime giren yerli filmleri değerlendirdi ve ilk tur oylama sonucunda 11 kategoride ödül adaylarını belirledi. Tuğçe Altuğ, Kelebekler filmiyle en iyi kadın oyuncu kategorisinde Farah Zeynep Abdullah, Hazar Ergüçlü, Demet Evgar ve Ezgi Mola ile birlikte aday oldu. Ödüller 27 Şubat akşamı sahiplerini bulacak.
 BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER