Usta isimlere saygı kuşağı Ocak’ta beIN IZ HD’de ekrana gelecek!

Usta isimlere saygı kuşağı Ocak’ta beIN IZ HD’de ekrana gelecek!
Belgesel severlerin en çok tercih ettiği tematik kanal olan beIN IZ HD, güçlü içerikleri ile 2019’a da iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Kanal, sene içinde yayınlanan ve büyük beğeni toplayan özel belgeseller ile duayen isimleri Ocak ayında anmaya hazırlanıyor. Aydın Boysan, Cemal Süreya ve Mehmet Ali Birand gibi ustalar, ölüm yıl dönümlerinde yeniden yayınlanacak bu özel yapımlar ile beIN IZ HD’de anılacak.

Fark yaratan içerikleri ve ses getiren yapımlarıyla Türkiye’nin belgesel ekranı olan beIN IZ HD, belgeselseverleri özel projelerle buluşturmaya devam ediyor.

5 Ocak 2019 günü duayen gazeteci Aydın Boysan’ın birinci ölüm yıldönümünde “Aydın Boysan’ın İstanbul’u - ‘Mekanı Yaşamak’” bölümü ekrana gelecek.

Türk edebiyatının müstesna isimlerinden, şair Cemal Süreya’nın 29. ölüm yıldönümünde anılacağı 9 Ocak 2019 gününde ise “İkinci Yeni – 2. Bölüm ‘Bütün Kara Parçalarında Cemal Süreya” belgeseli yayınlanacak.

6 yıl önce kaybettiğimiz usta gazeteci Mehmet Ali Birand ise 17 Ocak tarihinde yayınalanacak “Beyaz Cam – 1. Bölüm “Sihirli Kutu” ve 2. Bölüm “Akıllı Kutu” yapımları ile anılacak.

‘’Sudaki İzler – Son Savaşçı’’ belgeseli son bölümü 3 Ocak’ta beIN IZ HD’’de

İlk iki bölümü büyük beğeni toplayan Sudaki İzler Son Savaşçı belgeselinin üçüncü bölümü, “Sudaki İzler- ‘Son Savaşçı/ 3. Bölüm-İmroz Baskını’” 3 Ocak 2019’da saat 23:00’de beIN İZ HD’de belgesel tutkunlarıyla buluşacak. 6 Ocak ve 20 Ocak tarihlerinde ise belgeselin 3 bölümü arka arkaya özel bir gösterimle beIN İZ HD de yayınlanacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER