Discovery GOLFTV, golfün dijital adresi oluyor!

Discovery GOLFTV, golfün dijital adresi oluyor!
Discovery GOLFTV’nin portföyünü genişletmek ve ‘Golfün Dijital Adresi’ olmak için European Tour ile bir anlaşma imzaladı.

  • 2019’dan itibaren uluslararası multi-platform canlı yayın hakları, belirli bölgeler hariç*.
  • 2020 ve 2022 Ryders Cup, Wisconsin ve Marco Simone, İtalya’nın canlı yayın hakları, belirli bölgeler hariç**.
  • Discovery Golf, European Tour’un dijital platformlarının operasyonlarına ortak olacak.

Discovery ve European Tour’un açıkladığı yeni ortaklık sayesinde GOLFTV, portföyünü genişleterek dünyanın her yerindeki golf tutkunları için ‘golfün dijital evi’ olmaya bir adım daha yaklaşıyor. 

Geniş kapsamlı anlaşma, tüm European Tour etkinliklerinin ve önümüzdeki iki Ryder Cups**ın seçili ülkelerdeki* canlı yayın hakları ile Discovery ile European Tour’un dijital platformlarını büyütme ve Tour’un yenilikçi içeriğini dünya çapında yayınlama konusundaki işbirliğini içeriyor.   

Bu ortaklık ile European Tour ve Ryder Cup, Ocak 2019’da hizmete girecek olan küresel canlı ve isteğe bağlı video streaming servisi olan GOLFTV ile aynı şemsiye altına giriyor. Böylece sporseverler, giderek büyüyen içeriği ile golf sporunun değişmez destinasyonu olan GOLFTV ile dünyanın en iyi oyuncularını her hafta seyretme imkanına sahip olacaklar.

Ocak* itibari ile GOLFTV her yıl 40’tan fazla European Tour etkinliğine ev sahipliği yapacak. 

Bu etkinlikler:

  • Sezon boyunca tüm Race to Dubai etkinlikleri.
  • Abu Dhabi HSBC Championship, Dubai Duty Free Irish Open, Aberdeen Standard investments Scottish Open, BMW PGA Championship, Italian Open, Turkish Airlines Open, Nedbank Golf Challenge ve sezonun son şampiyonası DP World Tour Championship, Dubai de dahil olmak üzere tüm Rolex Series etkinlikleri.
  • Mexico Championship, Dell Technologies Match Play, the FedEx St. Jude Invitational ve HSBC Champions de dahil olmak üzere tüm World Golf Championship (WBC) etkinlikleri.
  • Golf Sixes ve Hero Challenge.
  • The European Challenge Tour ve Staysure Tour.
  
Discovery Golf Başkanı ve Genel Müdürü Alex Kaplan, “European Tour ve Ryder Cup’ı GOLFTV dünyasında görmek, golf yayıncılığında premium destinasyon olma yolundaki yolculuğumuzda bizim için çok önemli bir adım. Sporseverlere dünyanın en büyük turnuvalarını, dünyanın en iyi oyuncularını ve ulusal kahramanlarını her hafta izleme imkanı vermek izleyicilerin mutlaka seyretmesi geren içeriği oluşturmanın temel taşıdır” dedi.  

Ve Kaplan devam etti: “Gerçek anlamda ‘Golfün Dijital Evi’ olabilmek için daha farklı düşünmeli ve bizden öncekilerden daha farklı bir yol seçmeliyiz. European Tour ile daha derin bir ilişki kurarak onların dijital varlıklarını büyütmek bunun en iyi örneği ve Discovery’nin küresel varlığı ve uzmanlığını kullanarak bizim golf etrafından gerçek bir ekosistem yaratma hedefimizin de somut bir göstergesidir.” 

European Tour’un CEOsu Keith Pelley, “Discovery’nin golfün multi-platform destinasyonu olarak GOLFTV için çok güçlü bir vizyonu bulunuyor ve biz de 2019 yılında erişimlerimizi birleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

“Discovery ile ortaklığımız bizim diğer yayın anlaşmalarımız ile birleşmesi farklı bölgelerde yaşayan tüm golf tutkunlarının European Tour’u seyredebileceği anlamına geliyor. European Tour yıldızlarını ve yenilikçi içeriğimizi yepyeni bir seyirciye sunma imkanı tanıyan bu yeni ortaklık bizim için çok heyecanlı bir adım” dedi. 

Ocak 2019 itibari ile Discovery aşağıdaki pazarlarda European Tour’un canlı yayın haklarını elinde tutacak (lütfen tam liste için editöre notlar kısmına bakın): 

İtalya, Romanya, Rusya, İspanya (Movistar+ ile alt lisans anlaşması), Türkiye’de Özel linear ve dijital yayın hakları
Almanya, Avusturya, İsviçre, Portekiz, Balkan ülkeleri, Eurasia, Hindistan, Latin Amerika, Endonezya, Tayland, Singapur ve Asya’da birkaç diğer alanda GOLFTV dijital yayın hakları;  

Bu anlaşma ile European Tour’un izleyici kitlesini artırma stratejisinin bir parçası olarak tüm hakların özel sahibi olarak Discovery ayrıca TV ve dijital yayın alanı için de lisans verme hakkına sahip olacak. Canlı yayın haklarının aktivasyon tarihlerinin belli olması bekleyen bu pazarlar: Arnavutluk, Belçika, Kıbrıs, Macaristan, İzlanda, İtalya, Malta, Hollanda, Polonya, Romanya, Rusya, İspanya (Movistar+ ile alt lisans anlaşması), Türkiye ve Ukrayna.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER