Türkiye’nin gişe şampiyonu yine Disney oldu!

Türkiye’nin gişe şampiyonu yine Disney oldu!
9 Aralık 2018 itibariyle, Walt Disney Stüdyoları dünya çapında toplamda 7 milyar dolardan fazla gişe hasılatına imza attı. Disney, güncel rakamlarla Türkiye’de de 79.657.299 TL hasılatla tüm zamanların en iyi hasılat elde eden stüdyo (MPA) konumunu koruyor.
 
Disney 2018 yılını rekorlarla kapatıyor. Globalde Disney filmleri toplamda 7 milyar dolardan fazla hasılat elde etti. Şu ana kadar ikinci kez kırılan 7 milyar dolar hasılat rekoru, 2016 yılında da 7.6 milyar dolarlık gişe ile yine Disney tarafından elde edilmişti. Türkiye’de de Disney, bu yıl, 39. hafta sonunun ardından, daha yıl tamamlanmadan Tüm Zamanların En İyi Hasılat Yapan Stüdyo (MPA) rekorunu kırdı. Disney, yılın 50. hafta sonunun ardından, 79.657.299 TL’lik hasılatı ile bu konumunu korumayı başardı. 2017 yılında da Türkiye’nin gişe şampiyonu yine Disney olmuştu.
 
Bu yıl vizyona giren ve gişe rekorları kıran büyük filmleri ise Disney’in başarısının tesadüf olmadığını gösteriyor. Türkiye’de en iyi açılış yapan yabancı film rekoruna sahip Avengers: Sonsuzluk Savaşı globalde birinci sıraya yerleşmişti. Black Panther, Amerika’da en yüksek hasılata sahip ikinci film, İnanılmaz Aile 2 ise globalde en iyi dördüncü film ve Amerika’da en yüksek gişe yapan animasyon filmi olmuştu. Bu rekorların yanı sıra Ant-Man ve Wasp, Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi ve Coco gibi filmler de stüdyonun yüksek gişe yapan filmleri olmuştu. Disney’in 2019 yılı takviminde ise, en çok beklenen filmler listelerine girmiş Avengers: EndgameAladdinToy Story 4Lion King: Aslan Kral, Frozen 2 ve Star Wars 9 filmleri yer alıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER