Sıra Dışı Bir Kaya tanıtım filmi Uluslararası Festivalde 3 ödül kazandı!

Sıra Dışı Bir Kaya tanıtım filmi Uluslararası Festivalde 3 ödül kazandı!
National Geographic’te yayınlanan belgesel seri “Sıra Dışı Bir Kaya” için Türkiye’de hazırlanan tanıtım filmi Clio Entertainment Ödülleri’nde 2 gümüş, 1 bronz ödüle layık görüldü. Çalışma tüm dünyada “En İyi Belgesel Tanıtımı” kategorisinde ödüle layık görülen tek tanıtım oldu.

FOX Networks Group Türkiye (FNG Türkiye), National Geographic kanalında yayınlanan ve tüm dünyada yılın en çok ses getiren yapımlarından biri olan “One Strange Rock/Sıra Dışı Bir Kaya” için hazırladığı tanıtım filmiyle 2018 Clio Entertainment Ödülleri’nde üç ödüle layık görüldü. 1971 yılından bu yana eğlence sektöründeki en yaratıcı iletişim çalışmalarının değerlendirildiği ödüller kapsamında FNG Türkiye, “En İyi Belgesel Tanıtımı” ve “En İyi Ses Tasarımı” kategorilerinde gümüş, “En İyi Montaj” kategorisinde ise bronz ödül kazandı. Ödüllü isim Darren Aronofsky’nin yönetmenliğini üstlendiği ve her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğu Dünyamızın ilginç hikayesini sinematik bir anlatımla aktaran belgesel seri için Türkiye ekibi tarafından hazırlanan tanıtım, “En İyi Belgesel Tanıtımı” kategorisinde ödül almaya hak kazanan tek çalışma oldu.

Daha önce New York Festivals, PromaxBDA Global Excellence, Kinsale Shark Awards gibi birçok uluslararası festival ve yarışmada çeşitli ödüllere layık görüldüklerini hatırlatan FNG Türkiye Tanıtım ve Kreatif Grup Başkanı Ömer Meral, sektörün en prestijli etkinliklerinden biri olan Clio Entertainment Ödülleri’nde elde ettikleri başarının ayrı bir gurur kaynağı olduğunu söyledi: “Ödül kazanan işler belirlenirken izleyicide bıraktığı etki kadar sektörün gelişimine sağladığı katkı da göz önünde bulunduruluyor. National Geographic’in 2018 yılında en çok ilgi gören yapımlarından ‘Sıra Dışı Bir Kaya’ için Türkiye’de hazırlanan başarılı tanıtım çalışması da tüm dünyada sektörün önde gelen stüdyoları ve TV markalarına ait kampanyaların arasından sıyırılacak kadar güçlü bir iş oldu. Uluslararası bir platformda hem ülkemizi hem de National Geographic’i en iyi şekilde temsil ettiğimiz için ekip olarak oldukça mutluyuz”.

“Sıra Dışı Bir Kaya” belgesel serisinin tanıtımı için hazırlanan 45 saniyelik tanıtım, Dünya’nın bilinmeyen hikayesini konu alan belgeselde olduğu gibi, yaşamın tüm dengelerini ve kırılganlığını gözler önüne seriyor. Tanıtımın geri planında duyduğumuz ve Beethoven'ın zafere giden mücadeleyi vurgulamak üzere bestelediği ünlü 5. Senfonisinin ilk 4 notası da kaderin kapıyı çalması olarak nitelendiriliyor ve dünyamızın karşı karşıya olduğu durumu anlatmakta büyük etki yaratıyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER