Gıdanın Geleceği, Nat Geo People’da ekrana gelecek!

Gıdanın Geleceği, Nat Geo People’da ekrana gelecek!
Yenilebilir durumda olduğu halde çöpe giden tonlarca gıda ve gıda israfına bir son vermek için harekete geçen bir kadın... “Gıdanın Geleceği” 11 Aralık Salı günü saat 21.30’da Nat Geo People ekranlarına geliyor.

Avustralya’da her yıl 20 milyar dolar değerinde, yani ortalama dört milyon ton gıda çöpe gidiyor. Kurumlar için milyon dolarlık yemeklerle dolu etkinlikler düzenleyen başarılı bir şirketi yönetirken bu israfa yaptığı katkıyı fark eden Ronni Kahn, yenilebilir durumda olduğu halde çöpe giden onlarca yemeği gördükten sonra 2004 yılında gıda israfına karşı harekete geçiyor. Küresel gıda atığı skandallarını izleyicilere tüm detaylarıyla anlatmayı kafasına koyan Ronni, hükümetleri ve şirketleri karşısına almak pahasına bu acı gerçeği ortaya çıkarmak için kararlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor.

Gıda israfının gelecekte yaratabileceği etkileri en çarpıcı haliyle gözler önüne seren “Gıdanın Geleceği”, 11 Aralık Salı günü saat 21.30’da Nat Geo People ekranlarına geliyor.

Ödüllü yönetmenlerden nefes kesen belgeselleri Türk izleyicisi ile buluşturan Nat Geo People kanalını Digiturk, D-Smart, KabloTV ve Tivibu platformlarından izleyebilirsiniz.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER