BBC dizisi The Trial Of Christine Keeler'ın kadrosu açıklandı

BBC dizisi The Trial Of Christine Keeler'ın kadrosu açıklandı
BBC One kanalının Ağustos ayında onay verdiği The Trial Of Christine Keeler dizisinin kadrosu açıklandı. Kadroda James Norton, Ben Miles, Ellie Bamber, Sophie Cookson, Emilia Fox, Nathan Stewart-Jarrett ve Anthony Welsh gibi isimler yer alıyor.

Ödüllü romancı ve senarist Amanda Coe'nun senaryosunu üstlendiği dizi, Profumo Skandalı olarak bilinen olaydan esinleniyor. 1989 yapımı Scandal isminde bir film uyarlaması da bulunan hikayenin merkezinde 19 yaşındaki Christine Keller yer alıyor. 1961 yılında Birleşik Krallık'ta iktidarda olan Muhafazakar Parti'li Harold Macmillan'ın kurduğu hükümette Savunma Bakanı olarak görev alan John Profumo, 19 yaşındaki model Christine Keeler ile bir ilişkiye başlar. Keeler, aynı zamanda ülkenin arasının gergin olduğu Sovyetler Birliği'nin askeri ateşesi ve casusu Eugene Ivanov ile de gizli bir ilişki içindedir. 1963 yılında yaşanan bazı olayların ardından gerçekler ortaya çıkar ve ülke siyasetinde deprem olur.

Dizide bahsi geçen Keeler'ı Sophie Cookson canlandıracak. Miles Profumo'yu; Norton, Keeler'ı çevresine tanıtan osteopati uzmanını; Bamber, Keeler'ın arkadaşı Mandy'yi; Fox, Profumo'nun eşi Valerie'yi; Welsh de caz şarkıcısı Aloysius “Lucky” Gordon'u oynayacak. Stewart-Jarrett ise Keeler'le olan münasebeti Profumo İlişkisi'nin ortaya çıkmasına sebep olan caz organizatörü Johnny Edgecombe'yi canlandıracak.

Drama dizisinin sezonu altı bölüm sürecek ve 2019'da ekranda olacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER