Netflix, Chris Nee ile içerik anlaşması imzaladı!

Netflix, Chris Nee ile içerik anlaşması imzaladı!
Netflix, ünlü çocuk programları senaristi ve yapımcısı Chris Nee ile yolları birleştirdi. The Peabody, Emmy ve Huminitas ödüllerine sahip Chris Nee, anlaşma kapsamında Netflix için yeni animasyon ve canlı çekim diziler yazıp, yapımcılığını üstlenecek. Okul öncesi ve diğer tüm yaş gruplarına yönelik içerik üretiminin yanı sıra Netflix, Nee’ye ve yapım şirketi Laughing Wild’a ait uzun metrajlı filmleri de ilk gören kuruluş olacak.

Nee, okul öncesi yaş grubuna yönelik bir çizgi dizide ilk kez Afrikan Amerika kökenli bir kız çocuğunu baş kahraman olarak gösteren bol ödüllü Doc McStuffins animasyon dizisinin yaratıcısı ve yürütücü yapımcısı. Doc McStuffins, Peabody ve NAACP ödüllerini kazanmış, çok sayıda Daytime Emmy ödülüne aday gösterilmiş bir yapım olarak öne çıkıyor. Nee’nin yürütücü yapımcılığını üstlendiği bir diğer dizi Vampirina da Emmy’ye aday gösterilmişti. Kariyerine Susam Sokağı’nda yardımcı yapımcı olarak başlayan Nee Meksika, Finlandiya, İsrail ve Ürdün gibi ülkeler için üretilen yerel yapımların kadrosunda yer aldı, pek çok ödül alan işe imza attı.

Netflix son dönemde dünyanın her yerindeki aileler ve çocukları için farklı zevklere uygun uzun metraj animasyon film ve orijinal dizi üretimine ağırlık veriyor. Okul öncesi yaş grubuna yönelik içerik üretimi, Netflix’in ailelere sunduğu en iyi eğlence hizmeti anlayışının önemli bir yerinde duruyor. Farklı yaş gruplarına uygun, ailelerin çocuklarının izlemesinden güven duyacağı yüksek kaliteli içeriklere imza atıyor.

Netflix Çocuk ve Aile İçeriklerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Melissa Cobb şöyle konuştu: “Chris, çocukların severek izlediği karakterler geliştirme ve farklı ailelerin ve toplulukların hassasiyetlerine uygun hikayeler anlatma konusunda gerçek bir usta. Bugün çocuk içerikleri alanında sektördeki en iyi ve en üretken isimlerin başında geliyor. Chris’in yaratıcı fikirlerini hayata geçireceği yeni evi olarak Netflix’i seçmesinden dolayı çok gururlu hissediyoruz.”

Chris Nee ise Netflix anlaşmasıyla ilgili şöyle dedi: “Netflix’le çalışmanın güzel yanı, beni geçmişte yaptığım işlere göre değil, gelecekte neler yapabileceğime göre değerlendirmeleri oldu. Yaratıcı kişileri büyük düşünmeye, sınırları yaratıcılıkla kaldırmaya teşvik ediyorlar. Kendi prodüksiyon şirketimde hedefim, içinde yaşadığımız dünyanın farklılıklarını yansıtan işlere imza atmak, daha önce sesini duyurma fırsatı bulamayan hikaye anlatıcılara yol açmak. Netflix ile birlikte hayata geçireceğimiz işler için sabırsızlanıyorum.”BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER