Altın Küre töreninin sunuculuğunu Sandra Oh ve Andy Samberg üstlendi

Altın Küre töreninin sunuculuğunu Sandra Oh ve Andy Samberg üstlendi

Bu yıl 76.'sı düzenlenecek Altın Küre Ödülleri'nin sunucuları törene bir ay kala belli oldu. 6 Ocak'ı 7 Ocak'a bağlayan gece yapılacak törenin Sandra Oh ve Andy Samberg sunacak.

Andy Samberg, Brooklyn Nine-Nine dizisindeki rolüyle Altın Küre ödülü almış bir aktör ve komedyen. Dizi, FOX kanalının iptal etmesiyle NBC tarafından kurtarıldı ve 18 bölümlük altıncı sezonun 10 Ocak'ta başlayacağı duyuruldu. 76. Altın Küre Ödülleri de benzer şekilde NBC kanalıdna yayınlanacak. Saturday Night Live ile de tanınan Samberg, daha önce 2015'te FOX'un yayınladığı Primetime Emmy Ödülleri'nin sunuculuğunun yanı sıra 2013'te Independent Spirit Awards'un sunuculuğunu da üstlendi.

Grey's Anatomy'de canlandırdığı Cristina Yang karakteriyle bilinen ve rolüyle Altın Küre kazanan Sandra Oh ise son dönemde Killing Eve dizisindeki çalışmasıyla gündemde. Rolüyle geçtiğimiz Emmy ödüllerinde adaylık kazanan aktris, rolüyle Altın Küre'ye de aday oldu.

Altın Küre Ödülleri daha önce sadece bir kez ikili olarak sunulmuş, Tina Fey ve Amy Poehler törenin sunuculuğunu üst üste üç kez üstlenmişlerdi. Sandra Oh ve Andy Samberg eylül ayında düzenlenen 70. Primetime Emmy Ödülleri'nde de birlikte ödül sundular.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER