Netflix Marvel's Daredevil dizisini de iptal etti

Netflix Marvel's Daredevil dizisini de iptal etti
Netflix, Marvel dizilerini iptal etmeye devam ediyor. Platformdan son olarak Daredevil dizisi için iptal kararı geldi ve birkaç hafta önce ekrana gelen üçüncü sezonla birlikte diziye nokta koyulmuş oldu.

Netflix ve Marvel iş birliği ilk olarak Daredevil ile başlamış; bu dizileri Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist, The Defenders (mini dizi) ve The Punisher devam ettirmişti. Ancak Disney kendi online yayın platformunu kurma kararı alınca tarafların arasındaki anlaşma sona erdi. Disney kendi içeriklerini Disney+'a taşıma kararı aldı, Netflix ise elindeki Marvel dizileri için iptal kararı vererek takip etti. Netflix ve Marvel arasında diziler konusunda kreatif farklılıklar ve bölüm sayısında anlaşmazlık gibi sorunlar olduğu da biliniyordu.

Platform, geçtiğimiz ay Iron Fist'i ve Luke Cage'i iptal ettti. Yapılan açıklamayla Daredevil'ı üçüncü ve final sezonuyla yüksek bir noktada bitirmek istedikleri belirtilirken böylece Netflix'te iki Marvel dizisi kaldı: Jessica Jones ve The Punisher. İki diziden Jessica Jones üçüncü sezonuyla, The Punisher ise ikinci sezonuyla geri dönecek.

Netflix'in bitirme kararı aldığı aldığı dizilerin Disney+'ta yayınlanıp yayınlanmayacağı belli değil ama Deadline'ın haberine göre pek de mümkün gözükmüyor. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER