Netflix, The Boy Who Harnessed the Wind’ın global yayın haklarını satın aldı!

Netflix, The Boy Who Harnessed the Wind’ın global yayın haklarını satın aldı!
Netflix, Chiwetel Ejiofor’un ilk yönetmenlik deneyimi olan ‘The Boy Who Harnessed the Wind’ filminin (Japonya, Çin ve İngiltere dışındaki) global yayın haklarını satın aldı. Film aynı isimli çok satan kitaptan uyarlandı.

Oscar’a aday gösterilen, BAFTA ödüllü İngiliz oyuncu Chiwetel Ejiofor’un ilk kez yönetmen koltuğunda oturduğu The Boy Who Harnessed The Wind filmi yakında Netflix’te gösterime girecek. William Kamkwamba ve Bryan Mealer’ın aynı adlı çoksatan kitabından uyarlanan filmin senaryosu da yine yönetmen koltuğundaki Chiwetel Ejiofor’a ait.

Filmin konusuna gelince: Malavili 13 yaşındaki William Kamkwamba (Maxwell Simba), maddi zorluklar yüzünden çok sevdiği okulundan atılır. Ancak geceleri gizlice okul kütüphanesine sızar ve babasına (Chiwetel Ejiofor) ait eski bisikletin parçalarını kullanarak köyünü sefaletten kurtaracak bir rüzgar jeneratörü yapmayı başarır. Baba-oğulun dokunaklı ilişkisine tanıklık ettiğimiz hikaye eğitimin önemini vurguluyor ve genç yaşlı herkesin hangi koşullarda olursa olsun hayatlarını, çevrelerini ve ülkelerini değiştirecek ilhamı kendilerine bulmalarına yardımcı oluyor.

Ejiofor, “William’ın yaşadıkları, Malavi gibi gelişmekte olan ülkelerde olup bitenleri anlatıyor. Bu yönüyle global hikaye. Global bir platform olan Netflix aracılığıyla William’ın hikayesini dünyanın dört bir tarafındaki izleyicilerle buluşturmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Netflix, Participant Media, BBC Films ve BFI’ın ortaklığında, Head Gear Films & Metrol Technology, Lipsync ve Cornerstone Films işbirliğinde hayata geçirilen filmin çekimleri geçtiğimiz yıl Malavi’de tamamlandı.

The Boy Who Harnessed The Wind, sadece çocukların değil, büyüklerin de seveceği bir yapım olarak 2019’da Netflix’in farklı yaş gruplarına yönelik sayısız film, dizi ve belgesel barındıran ÇOCUK bölümü kategorisinde yerini alacak.

Film hakkında: Filmin yapımcısı Potboiler Productions’tan Andrea Calderwood ve Gail Egan. Yürütücü yapımcılar iseJoe Oppenheimer, Rose Garnett, Natascha Wharton, Jeff Skoll, Jonathan King, Phil Hunt, Compton Ross, Peter Hampden, Norman Merry. Oyuncu kadrosunda Maxwell Simba, Oscar’a aday gösterilen Chiwetel Ejiofor (12 Years a Slave), Aïssa Maïga (Anything for Alice), Lily Banda, Lemogang Tsipa (Eye in the Sky), Philbert Falakeza, Joseph Marcell (“The Fresh Prince of Bel-Air”) ve Noma Dumezweni (Harry Potter ve Lanetli Çocuk) gibi isimler yer alıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER