​Boğaziçi Üniversitesi’nde Yaratıcı Yazarlık Dersleri başlıyor!

​Boğaziçi Üniversitesi’nde Yaratıcı Yazarlık Dersleri başlıyor!
Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi ve BÜYEM iş birliği ile düzenlenen ‘’Yaratıcı Yazarlık Eğitim Programı’’, dileyen herkesin katılımına açık olarak; hafta içi / hafta sonu program seçeneği ile başlıyor. Sait Faik Hikâye Armağanı, Yunus Nadi Roman Ödülü, Notre Dame de Sion Ödülü ve Sedat Simavi Edebiyat Ödülü sahibi yazar ve akademisyen Murat Gülsoy’un yönetiminde gerçekleşecek olan program, katılımcılara öykü ve roman yazarken yaratıcılıklarını daha iyi ortaya koyabilmeleri için yol göstermeyi ve iç görü kazanmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Katılımcılara öykü ve roman yazarken yaratıcılıklarını daha iyi ortaya koyabilmeleri, iç görü kazanmaları, temel yazım ve kurmaca teknikleri hakkında bilgi düzeylerini yükseltmeleri ve edebiyatla dopdolu zaman geçirmelerini sağlamak amacı tasarlanan “Yaratıcı Yazarlık Eğitim Programı”, uygulamalı bir seminer dizisi olarak kurgulandı.

Büyübozumu: “Yaratıcı Yazarlık” kitabıyla yazma eyleminin inceliklerini dilimizde örneğine çok az rastlanan bir üslupla gözler önüne seren yazar ve akademisyen Murat Gülsoy’un kurmaca edebiyat yapıtlarının nasıl üretildiği konusunda bilgiler aktaracağı program; hikâyenin unsurları, kurmaca metinde zamanın kullanımı, mekânın işlevi, karakterlerin yaratılması, olay örgüsünün yapılandırılması, klasik ve modernist anlatım biçimleri, edebi türler, dramatik gerilimin oluşturulması gibi yazma tekniğine ilişkin konuları kapsayacak. Program süresince katılımcılara yazdıkları öyküleri tartışma, yazma tekniğini etkileşimli bir eleştiri ortamında geliştirme fırsatı da sunulacak.

Yaratıcı Yazarlık Eğitimi
Çarşamba sınıfı: 28 Kasım 2018 (19:30-22:00)
Cumartesi sınıfı: 1 Aralık 2018 (10:30-13:00)
Süre: 10 hafta (25 saat)

Yaratıcı Yazarlık Atölyesi
Perşembe sınıfı: 29 Kasım 2018 (19:30-22:00)
Cumartesi sınıfı: 1 Aralık 2018 (14:00-16:30)
Katılım Ücreti: 1750TL (KDV dahil) / Boğaziçi Üniversitesi mensubu, mezunu ve öğrencilerine %10 indirim uygulanacaktır.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER