National Geographic’in iddialı yapımı Mars’ın 2. sezonu 11 Kasım’da başlıyor!

National Geographic’in iddialı yapımı Mars’ın 2. sezonu 11 Kasım’da başlıyor!
Kurgu ve gerçekliği harmanlayan National Geographic yapımı “MARS”, insanların Mars’a yaptığı yolculuğun ardından başlayan kolonileşmeyi konu alan 6 bölümlük ikinci sezonuyla 11 Kasım’dan itibaren her pazar saat 20.00’de National Geographic ekranlarına geliyor.

İzleyicileri 2033 yılında kızıl gezegene götüren ve ilk sezonuyla büyük beğeni toplayan “MARS”, yeni bölümleriyle National Geographic ekranlarına dönüyor. Henüz kolonileştirilmiş olan Mars’taki yaşamı büyüleyici bir görsellikle ekranlara taşıyan yapım, belgesel ile senaryolu anlatımı eşsiz bir şekilde bir araya getirmeye devam ediyor. MARS’ın heyecanla beklenen ikinci sezonu ilk sezonun bıraktığı yerden beş yıl sonra insanların kırmızı gezegende yaşamaya başlaması ile bilim ve sanayi arasındaki sınırda neler olabileceğini derinlemesine inceliyor. Seri, 2042 yılında International Mars Science Foundation’ın Mars’ta kurulan koloniyi tek başına finanse etmekte zorlanmasıyla başlıyor ve özel sektöre kapıları ardına kadar açan bu durum, görev odaklı bilim insanları ile kâr peşindeki şirketlerin arasında gerilime sebep oluyor.

Mars 2. sezonunda insanların gezegenlerarası yaşama adım atarken geçmişte yaptıkları hataları yeniden tekrarlayıp tekrarlamayacaklarına; insani dürtüler ve çıkarların, keşfetme heyecanı ile çatışıp çatışmayacağına yakından bakıyor. Bu keyifli yolculuğa SpaceX CEO’su Elon Musk, kuramsal fizikçi Michio Kaku ve The Planetary Society CEO’su Bill Nye gibi teknoloji, çevre ve sosyal bilimler gibi alanlarında uzman kanaat önderleri, insanlığı Mars’ta bekleyen fırsat ve zorluklara dair görüşleriyle eşlik ediyor. Bu uzmanlardan biri olan ve 2017 yılında National Geographic Live kapsamında Türkiye’deki hayranlarıyla buluşan “Mars’ta Nasıl Yaşarız?” kitabının yazarı Stephen Petranek, “Mars’ta kişisel hijyen ve yemek gibi günlük hayatımızın sıradan unsurları için daha fazla efor harcanıyor. Kaynakların oldukça sınırlı olduğu bu yabancı topraklarda her şey daha da zorlaşıyor ve bu yüzden de kurallar yol üzerinde belirleniyor” diyerek bu yapımın odaklandığı zorlukları özetliyor.

“MARS” insanların Mars’ta kolonileşmeyi başarmalarının ardından bilim ve sanayi arasında patlak veren çekişmeyi ele alan 6 bölümlük ikinci sezonuyla, 11 Kasım’dan itibaren her pazar saat 20.00’de National Geographic’te.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER