Anons, Malatya Film Festivali’nin uluslararası ve ulusal bölümlerinde yarışacak!

Anons, Malatya Film Festivali’nin uluslararası ve ulusal bölümlerinde yarışacak!
Katıldığı festivallerin yanı sıra vizyonda da ilgi ve beğeniyle takip edilen Mahmut Fazıl Coşkun imzalı “Anons” filmi, 9-16 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenen 8. Malatya Uluslararası Film Festivali’nin hem uluslararası hem de ulusal bölümlerinde yarışacak. Yurt içinde ve yurt dışında kazandığı ödüllerle isminden sıkça söz ettiren “Anons”, festival kapsamında 11 Kasım Pazar akşamı saat 21.00’de Malatya Park Avşar Salon 1’de sinemaseverlerle buluşacak.
 
Olayları ciddi tartışmak yerine onların mizahi taraflarını göstermeyi tercih eden yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun imzalı “Anons”, 60’lı yıllarda ordudan tasfiye edilmiş dört eski askerin İstanbul Radyosu’nda bir gece boyunca bir darbe bildirisini anons etme girişimini anlatan absürt bir komedi.
 
“Uzak İhtimal” ve “Yozgat Blues” filmlerinin ödüllü yönetmeni Mahmut Fazıl Coşkun’un hem yönetmen koltuğunda oturduğu hem de senaryosunu oyuncu ve yazar Ercan Kesal ile birlikte kaleme aldığı “Anons”un başrollerini Ali Seçkiner Alıcı, Tarhan Karagöz, Murat Kılıç ve Şencan Güleryüz paylaşıyor. “Anons”un 8. Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamındaki gösterimi; 11 Kasım 2018 Pazar akşamı saat 21.00’de Malatya Park Avşar Salon 1’de yönetmen, oyuncular ve kast direktörünün katılımıyla gerçekleşecek. Filmin festival kapsamındaki ikinci gösterimi ise 12 Kasım Pazartesi günü 16.30’da Yeşil Sinemaları Salon 1’de yapılacak.
 
Dünya prömiyerini 75. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde yapan “Anons”, festival kapsamında Jüri Özel Ödülü ve En İyi Akdeniz Filmi ödüllerini aldı. Dünya çapında eleştirmenlerden büyük övgüler alan film, Hollywood Reporter eleştirmenleri tarafından “sonbahar festivallerinin en iyi 25 filmi” arasında gösterildi.
 
Ekim ayında Türkiye’de vizyona giren “Anons”, 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nin ise; ulusal yarışma bölümünde Yılmaz Güney Özel Ödülü, En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü (Krum Rodriguez) ve Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü’nü, uluslararası yarışma bölümünde de Jüri Özel Ödülü’nü kazandı. “Anons”, 6. Boğaziçi Film Festivali’nde ise En İyi Yönetmen ve En İyi Görüntü Yönetmeni (Krum Rodriguez) ödüllerine layık görüldü.
 
“Anons”, bir yandan Bir Film’in dağıtımcılığında vizyonda sinemaseverlerle buluşmaya, öte yandan festival yolculuğuna da devam ediyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER