The Walking Dead evreni yeni projelerle genişliyor

The Walking Dead evreni yeni projelerle genişliyor
-- Bu haber The Walkin Dead'in 9. sezon 5. bölümünden spoiler içermektedir --

Bir süredir The Walking Dead evrenini daha da genişletmek isteyen AMC, resmi adımları atmaya başladı.

Birkaç ay önce dizinin başrolü Andrew Lincoln'ün ayrılık kararı almasının ardından oyuncunun 5. bölümde veda edeceği duyurulmuştu. Ancak ölmesi beklenen karakter ölmedi ve sadece diziye veda etmiş oldu. AMC, Andrew Lincoln'ün başrolünde olacağı üç The Walking Dead filmine onay verdiğini duyurdu.

Kanalda yayınlanacak filmlerin yapımcılığını AMC Studios üstlenecek. Rick Grimes'ın hikayesinin devamını anlatacak filmleri Scott Gimple hazırlayacak ve ilkinin prodüksiyonu gelecek yılın ilk aylarında başlayacak. Ancak son olarak Anne tarafından bir helikoptere binildiği görülen Rick'in yer alacağı filmlerin detayları belli değil.

AMC, ayrıca ana dizinin oyuncuları Norman Reedus (Daryl) ve Melissa McBride (Carol) ile üç senelik yeni bir anlaşma imzaladı. Benzer bir anlaşmanın görüşmeleri Danai Gurira (Michonne) ile de devam ediyor. Anlaşmaya göre oyuncular bu süre boyunca ana dizinin dışında evrene dahil olan diğer projelerde de yer alacaklar.

Yeni anlaşmalara göre Reedus, bölüm başı 350,000 $ alacak. Diğer gelirleri ve Ride With Norman Reedus isimli motorsiklet şovuyla birlikte aktörün kanaldan elde edeceği gelirin 50-90 milyon dolar arasında olması bekleniyor. McBride'ın da üç yıl için yaklaşık 20 milyon $ alması bekleniyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER