Sky One, A Discovery of Witches dizisine iki sezonluk onay verdi

Sky One, A Discovery of Witches dizisine iki sezonluk onay verdi
Sky One, bu akşam ilk sezon finaliyle ekrana gelmeye hazırlanan A Discovery of Witches'in devamı için onay verdi. Dizi çift sezon onayı alarak şimdiden üçüncü sezonunu da garantiledi.

Deborah Harkness'ın All Souls üçlemesinden uyarlanan dizinin senaryosu Kate Brooke (Mr Selfridge) tarafından yazıldı, Harkness ise yapımcılar arasında yer alıyor. Roman serisinin televizyon hakları 2016 yılında yapımcılardan Bad Wolf tarafındna satın alınmıştı. Bir cadı-vampir hikayesi olan romanın dizisinde başrollerde Diana Bishop ve Matthew Goode yer alıyor. Dizi, reytingleriyle Sky One kanalının bu sene yayınladığı diziler arasında zirvede yer aldı.

A Discovery of Witches, Oxford'da burslu okuyan ve kökleri Salem cadılarına dayanan Diana'nın hikayesini anlatıyor. Kazara mühürlü bir el yazısını açan Diana, kendisini kanındaki büyüyle ve 1500 yıllık vampir Matthew'la arasındaki yasak aşkla mücadele ederken buluyor. Üçlemenin ikinci kitabı Shadow Of Night 2012'de, son kitap The Book Of Life ise 2014'te yayınlanmıştı.

İkinci sezon Sarah Dollard (Doctor Who, Being Human) ve Susie Conklin (The Musketeers, Cranford) tarafından yazılacak. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER