Netflix'in üye sayısı 137 milyonu geçti

Netflix'in üye sayısı 137 milyonu geçti
Dünyanın önde gelen online yayın platformu Netflix, üçüncü çeyrek rakamlarını açıkladı. Geçtiğimiz çeyreğin aksine beklentileri aşan platform, yedi milyon yeni üyeyle üye sayısını 137 milyona çıkardı.

Artan üyelerin 1.09 milyonu Amerika'dan, 5.87 milyonu ise diğer ülkelerden geldi. Üçüncü çeyrek itibarıyla toplam üyelerin 130.4 milyonu ücretli üyeliğe sahip. Netflix 2020 itibarıyla birlikte deneme süresinin de dahil edildiği toplam üye sayısını rapor etmeyi bırakmayı planlıyor.

Şirketin bu çeyrekteki geliri %34 artışla 4 milyar dolara ulaştı. Hisse başı 89 cent ile 68 centlik beklentilerin de üstüne çıkılırken pozitif rapor şirketin hisse fiyatlarına olumlu yansıdı. Netflix borsada günü %4 yükselişle 346.40 $ seviyesinde kapattı.

Netflix'in üçüncü çeyrekteki başarılı performansında yaz aylarında özellikle romantik komedi filmlerine olan ilginin artması gösteriliyor. Açıklamaya göre To All the Boys I’ve Loved Before platformun en çok izlenen orijinal filmlerinden birisi oldu ve tekrar izlemeleri de oldukça yüksek bir sayıya ulaştı. Bahsi geçen filmler arasında Set It Up, The Kissing Booth, Like Father ve Sierra Burgess Is a Loser da yer alıyor. Online platform yaptığı açıklamasını Instagram datası üzerinden pekiştirdi.

Buna göre Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown'ın Instagram hesabı dizinin başladığı  Temmuz 2016'dan bu yana 17.6 milyon takipçiye ulaştı. To All the Boys I’ve Loved Before filminin erkek başrolü Noah Centineo'nun takipçi sayısı filmin yayına girdiği 17 Ağustos'tan beri büyük sıçrama yaparak 800 binden 13.4 milyona çıktı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER