Reyting Analizi: Bizim Hikaye güçlü bir açılış yaptı; Çukurova görsel bir şölen sundu!

Reyting Analizi: Bizim Hikaye güçlü bir açılış yaptı; Çukurova görsel bir şölen sundu!
Dün akşam Fox Türkiye'de yayınlanan Med Yapım'ın uyarlama dizisi Bizim Hikaye ve TİMS&B'nin Atv için hazırladığı yeni sezon projesi Bir Zamanlar Çukurova ekrana çıktılar. Bizim Hikaye, dün akşamki bölümüyle Total'de 7.21 reyting, 20.66 share; AB'de 6.58 reyting, 19.97 share alarak günü lider kapadı. Dizi, 20+ABC1' kategorisinde ise 6.34 reyting, 18.45 share alarak ikinci oldu. Kanal, dün akşam beş kuşak reklam açtı ve bölümü özetli girdi. Bizim Hikaye güçlü bir bölümle yayın açtı. Sezon finaline doğru seyirci kaybeden dizi yeni sezonun ilk bölümünde seçtiği akış ve final ile haftaya da yeterli oranda seyirci almayı başaracaktır. 

Geçen sezon AB seyirciye oynama kararı alan ve bu karar doğrultusunda "sofistike" hikayesine güvenerek  8.Gün'ü yayına alan ve hüsrana uğrayan Atv, bu sezon da AB seyircisine bir dönem hikayesi sunmaya karar verdi. Muhteşem Yüzyıl serisinden sonra geçen sezon Star TV'ye yaptıkları Söz ile eski başarılı günlerinin kıyısına kadar gelen TİMS&B, Ayfer Tunç'un çatışmasını Terrence Malick'in 78 yapımı kült filmi Days of Heaven'den devşirdiği Bir Zamanlar Çukurova'yı Atv için yayına hazırladı. Faruk Teber'in kurucu yönetmen olduğu proje dün akşam ilk bölümünü yayınladı. Özetsiz ve reklamsız (Bölüme konsantre olmayı çok zorlayan KJ reklamları saymazsak) yayına çıkan bölüm Total'de 6.18 reyting, 17.03 share; AB'de 5.68 reyting ve 16.78 share alarak ikinci oldu. Dizi, 20+ABC1 kategorisinde ise 6.53 reyting, 18.62 share alarak günü lider bitirdi. 

Dizinin tekrar bölümleri ise vasat sonuç aldı.. Ancak 15 dakikalık izlenme analizine bakınca Bir Zamanlar Çukuova'nın seyirci kaybetmeden finale yürüdüğünü görüyoruz. Yani gelen seyirci kaçmamış, bölümü sonuna kadar izlemiş. Bu cepte! Ancak 13 bölümde masrafını çıkarıp ekrana "elveda!" demek istemiyorlarsa hemen çok tempolu hikaye akışı sistemine geçmeleri lazım; hem de hemen... BZÇ'nin hikayesi seyirciye vaadini çok net söylemeli; kıyı köşe gezinip, ortada lay lay lom diye dolanmaması lazım. "Çok şahane görüntüler var" diyerek ekrana iki saat bakacak seyirci bulamazsınız. Televizyon bu, akvaryum değil neticede.. 

Show Tv yaz ekranında yayına başlayan ve haftaya final yapacağı kanalın genel müdürü tarafından açıklanan Meleklerin Aşkı ile günü geçirdi. Bölüm 2-3 bandında reyting aldı. Bu oranlar kanalı ilk 5'e sokmaya elbette yetmedi. Kanal D ise dün geceyi Direniş Karatay filmiyle geçirdi. Film Total'de sekizinci, AB ve 20+ABC1'de beşinci oldu. Star Tv ise dün gece Cem Yılmaz'ın rol aldığı İftarlık Gazoz ile listede saf tuttu ama film kanalı ilk 5'e sokmaya yetmedi. 

Gündüz kuşağının tartışmasız lideri Müge Anlı ile Tatlı Sert yeni sezonda da formunu koruyor. Format dün Total'de beşinci oldu. Tv8'in iddialı formatı Master Chef Türkiye'den pek yüzünün güldüğü söylenemez. Geçen sezon yükselişe geçerek listede dikkat çekici oranlar alan Yemekteyiz aynı performası göstermeye devam ediyor. Neredeyse sıfır maliyetle yayına çıkan formatın  aldığı izlenme oranlarına bakarsak kanala tartışmasız bir başarı getirdiği yadsınamaz.

Haftaya Star Tv'de Avlu sezon açıyor. Bir sondaki hafta da Kanal D'nin hazırladığı Bir Umut Yeter başlayacak. Bakalım perşembe pastası kimler arasında, nasıl pay edilecek. Kimler doyacak, kimler rejime girecek?BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER