American Gods'ın ikinci sezonunda yine kriz çıktı

American Gods'ın ikinci sezonunda yine kriz çıktı
Starz kanalının ikinci sezon hazırlıkları devam eden dizisi American Gods'ta bir kez daha kriz çıktı. Dizinin ilk sezonunu hazırlayan Bryan Fuller ve Michael Green, bütçe anlaşmazlığı nedeniyle kovulmuş, onların yerini Jesse Alexander doldurmuştu.

The Hollywood Reporter'ın haberine göre Jesse Alexander'ın hazırladığı sezonda da sorunlar baş gösterdi. Kanal ve yapım şirketi Jesse Alexander'ı resmi olarak kovmasa da kızağa çekti. Bir ay kadar önce prodüksiyon veya kurgunun herhangi bir aşamasına katılmaması istendi.

Alexander'ın kovuldu ama kovulmadı durumunun resmi olarak duyurulmamasının nedenlerinden birisi medya önünde bir kez daha aynı duruma düşmemek ve negatif tepkiyi önlemek olarak gösteriliyor. Ancak bu kadar değil. Çünkü Alexander'ın hazırladığı sezonla ilgili pek çok memnuniyetsizlik mevcut.

Prodüksiyon devam etse de dizi, takviminin altı hafta gerisinde. Sezon finali şu an senaryosuz durumda, bu yüzden henüz çekilemedi. Çünkü Alexander'ın hazırladığı yedi taslak yapımcı ve Starz tarafından beğenilmedi. Hatta Starz çekilen bazı bölümleri  yetersiz buldu. Şu an için sezon finaliyle ilgili sorun aşılmaya çalışılırken önceki bölümlerin bazı yerleri yeniden çekiliyor.

Senaryodaki sorunların düzeltilmesi için başka senaristler de çağrıldı. Hatta habere göre bazı oyuncuların düzeltme yaptığı bile oldu. Bu nedenle senaristler birliği WGA'nın kurallarını ihlal etmemek için Mr. Nancy'yi canlandıran Orlando Jones yazar kadrosunda gösterilecek. Yapımcı Fremantle şirketi her ne kadar bütçeyi kontrol altında tutmak istese de sezonu bitirebilmek için çok daha fazlasını harcamak zorunda kaldı.

Dizinin başrolündeki isimlerden Ian McShane senaryodaki aksilikler nedeniyle çekimlerde zaman zaman doğaçlama yaptı. Ayrıca McShane ve Jesse Alexander pek anlaşamamışlar ve bazen sesler de yükselmiş.

American Gods'ın sezonu showrunner değişikliği nedeniyle 2019'a kalmıştı ve senaryolar baştan yazılmaya başlanmıştı. Dizi, yine de gelecek ay düzenlenecek New York Comic-Con'a tanıtım amacıyla katılacak.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER