Charlie Heaton, BBC'nin The Elephant Man dizisinin başrolünü üstlendi

Charlie Heaton, BBC'nin The Elephant Man dizisinin başrolünü üstlendi
Stranger Things dizisiyle bilinen Charlie Heaton, BBC One'da yayınlanacak mini dizi The Elephant Man'in başrolünü üstlendi. Aktör, biyografi özelliği taşıyan dramada Joseph Merrick'i canlandıracak.

1862'de İngiltere'de dünyaya gelen Merrick, hayatı pek çok medikal çalışmaya ve ekran uyarlamasına konu olan bir isim. Beş yaşında derisinde, yüzünde, kollarında ve ayaklarında deforme başladı ve 11 yaşında annesini kaybetti. Kısa sürede yeniden evlenen babasıyla 17 yaşındayken ilişkisi bozulunca düşkünler evine yerleşti. Kendisine çıkış yolu ararken Londra'da tuhaf insanların sergilendiği bir şovda 'The Elephant Man' (Film Adam) olarak sergilenmeye başladı. 1884'te Dr. Frederick Treves ile bir dükkanda sergilenirken tanışan Merrick, 1890'da 27 yaşındayken hayatını kaybedene kadar onun sayesinde yerleştiği London Hospital'da kaldı.

The Elephant Man de Merrick'in hayatının farklı dönemlerini son zamanlarına kadar anlatacak. Her biri 90 dakikadan iki bölüm sürecek mini dizinin yapımcılığını New Pictures şirketi, senaryosunu Neil McKay (Moorside), yönetmenliğini Richard Laxton (Mum) üstlendi. Çekimleri gelecek yıl yapılacak projenin kadro çalışmaları devam ediyor.

Heaton üçüncü sezon hazırlıkları devam eden Stranger Things'in yanında Marvel'ın gelecek yıl vizyona girecek filmi The New Mutants'la da ekranda olacak. Joseph Merrick'i ekranda veya tiyatroda şimdiye kadar David Schofield, David Bowie, Mark Hamill, Bradley Cooper ve John Hurt da canlandırdı. Hatta Hurt, rolüyle BAFTA ödülü de kazandı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER