Reyting Analizi: Kanal D dizisi Koca Koca Yalanlar listede liderliğe yürüyor!

Reyting Analizi: Kanal D dizisi Koca Koca Yalanlar listede liderliğe yürüyor!
Uzun bir bayram tatiline giriyoruz. Televizyonlar da bu uzun bayram tatilini eldeki dizilerin tekrar bölümlerini ve sinema filmlerinin bilmem kaçıncı tekrarını yayınlayarak atlatmaya çalışıyor. Bayram sonrası Ağustos ayını bitiriyoruz ve 2018-2019 sezonunu açmaya bir adım daha yaklaşıyoruz. Tahminen Eylül ayının üçüncü haftası gibi devam bölümleri yayına girmeye başlar. Sezonu güçlü tamamlayan birkaç proje Ekim ayını da bekleyebilir, Total Tv'nin biraz daha etlenmesini beklemek isteyebilirler ancak bu sezon rekabet biraz daha zorlu. Sezon açılışını erteleyerek yayına hazır yeni dizilere nefes hakkı tanımak istemeyeceklerdir. 

Pazartesi televizyonun en kıymetli ve pahalı günlerinden biri. Geçen sezon son dakikada atak yapan MED Yapım projesi Yasak Elma (Fox Türkiye), İçerde'nin devam dizisi gibi konumlanan Ay Yapım projesi  undefined">Çukur ( ShowTv), TİMS&B Yapım'ın ilk ürünü olan askeri aksiyon draması Söz (Star TV) ve Şubat gibi yayına çıkan Tv8 formatı Survivor dışında bu sezon yarışa Atv, TRT1 ve Kanal D de dahil olmaya çalışacak. Geçen sezon pazartesiyi Kırgın Çiçekler'in finali ardından 8. Gün'e emanet eden atv ve Siyah Beyaz Aşk ile ortalamayı tutturmaya çalışan Kanal D'nin bu sezon pazartesi yarışında net bir varlık göstermeleri gerekiyor.

Yeni sezona güçlü girmekten çok en az zararla maçı götürmeye çalışıyormuş gibi görünen Kanal D, pazartesi akşamına geçen hafta Limon Film yapımı komedi dizisi Koca Koca Yalanlar'ı koydu. Sezonda her kanalda prime time'a oluk oluk dolan entrika, kan, aşk, gözyaşı ve aksiyon ağırlıklı akışının içinde seyircinin gülmeye ihtiyacı var mı ve bu ihtiyaç Koca Koca Yalanlar'ı doyurmaya yetecek mi, göreceğiz.  Dün akşam ikinci bölümünü yayınlayan dizi Total'de 3.61 reyting, 14 share; AB'de 2.62 reyting, 12.57 share ve 20+ABC1 kategorisinde 3.65 reyting, 15.01 share alarak listede liderliğe oynadı. Dizinin tekrarı da listede gayet güzel sonuç almış. AB'de TRT1 dizisi Egenin Hamsisi birinci oldu. Fox Türkiye ise Yaparsın Aşkım ve Fox Ana Haber ile listede ilk 5'te kalmayı başardı. Film yayınlayan Show Tv ve atv de dün akşam ilk 10'a girmeyi başardılar. 

Koca Koca Yalanlar, geçen sezon Sen Anlat Karadeniz ile başlayan yeni bir akımın ikinci örneği. Nedir bu akım? Drama yardımıyla seyirciyi ikiyüzlü tavrıyla yüzleştirmek. Sen Anlat Karadeniz geçen sezon bu yüzleşmeyi en sert şekilde gerçekleştirdi. Bir drama karakterinin gördüğü şiddeti sosyal medyada ŞİDDETLE kınayan, karşı çıkan, ayaklanan seyirci, gerçek hayattaki suskun ve durgun tavrından doğan vicdan hesaplaşmasını giderdi, başını yastığa rahat koydu; mışıl mışıl uyudu. Şimdi aynı yüzleşmeyi komedi yardımıyla sunan Koca Koca Yalanlar; aldatma- aldatılma konusunda vicdanımızı kaşıyor. Anlayacağınız, gülüyoruz ağlanacak halimize!

İyi bayramlar!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER