Scarlett Johansson, Hollywood'un en çok kazanan kadın oyuncusu oldu

Scarlett Johansson, Hollywood'un en çok kazanan kadın oyuncusu oldu
Hollywood'un son bir yıldaki en çok kazanan kadın oyuncusu belli oldu. Forbes'un açıkladığı 1 Haziran 2017-1 Haziran 2018 tarihlerini kapsayan listenin zirvesinde 40,5 milyon dolarlık geliriyle Scarlett Johansson yer aldı.

Marvel serisinde Black Widow karakterini canlandıran Johansson, birkaç ay önce Avengers: Infinity filmiyle ekrana gelmişti. Ayrıca Rough Night, tartışmaları beraberinde getiren Ghost in the Shell ve seslendirme yaptığı Isle of Dogs filmlerinde de yer aldı.

Johansson'ı listede 28 milyon dolarlık geliriyle Angelina Jolie takip etti. Jolie, hazırlıkları devam eden Maleficent 2 filminin ücretini şimdiden almasının da katkısıyla ikinci sırada yer aldı. Jennifer Aniston film projelerinin yanında Emirates, Smartwater, Aveeno gibi markalarla olan anlaşmaları sayesinde üçüncü sırada yer aldı ve 19,5 milyon dolar gelir elde etti. Dördüncü ve beşinci sırada yer alan isimlerse Jennifer Lawrence ile Reese Witherspoon oldu.

İlk 10'da yer alan isimler toplamda 186 milyon dolar gelir elde ettiler. Bu da geçtiğimiz yıla göre %16 artış anlamına geliyor. Forbes, listesini hazırlarken vergileri, menajer ve avukatlık ücretlerini dahil etmediğini de ekledi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER