Monica Belluci, yeni bir mini dizide Tina Modotti'yi canlandıracak

Monica Belluci, yeni bir mini dizide Tina Modotti'yi canlandıracak
Monica Belluci, yeni bir diziyle ekrana gelmeye hazırlanıyor. Aktris, fotoğrafçı ve feminist kimliğiyle bilinen Tina Modotti'nin hayatını konu alan bir mini dizinin başrolünde yer alacak.

Dizinin sezonu altı bölüm sürecek. Ödüllü İtalyan yönetmen Edoardo de Angelis (Indivisible) tarafından yönetilecek. Ana dilleri İngilizce ve İspanyolca olurken bünyesinde İtalyanca diyaloglar da barındıracak. Hikayesi ise Meksika, Los Angeles ve İtalya'da geçecek. Aaron Brookner'ın senaryosunu yazdığı projenin ismi ise "Radical Eye: The Life and Times of Tina Modotti" olarak kondu.

Tina Modotti, 1913'te Amerika'ya göç eden bir İtalyan. Hollywood'un sessiz filmlerinde kısa süreyle yer aldıktan sonra Meksika'da ve Avrupa'da hem fotoğraf çalışmalarıyla hem de düşünceleriyle tanınmaya başladı. Ardından Meksika'da bir grup modern sanatçıya katılarak kadınların özgürlükleriyle ilgili çalışmalar yürüttü.

Kariyerinde Mozart in the Jungle veya Twin Peaks gibi kısaca yer aldığı diziler olan Belluci, ilk kez bir dizinin başrolünde yer alacak. Projenin pazarlamasının Eylül ayıyla birlikte başlaması bekleniyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER