Jessica Lange, American Horror Story'ye geri dönüyor

Jessica Lange, American Horror Story'ye geri dönüyor
10. sezon onayı aldığı kısa süre önce duyurulan American Horror Story'nin gelecek sekizinci sezonuyla ilgili yeni detaylar belli oldu.

Kanalın Televizyon Eleştirmenleri Derneği'ndeki panelinde Jessica Lange'in geri döneceği açıklandı. Oscar, Emmy ve Altın Küre ödüllü aktris, son olarak dizinin sirk temalı dördüncü sezonunda yer almış, geçtiğimiz yıl ise Ryan Murphy'nin diğer dizisi Feud'de Joan Crawford'u canlandırmıştı.

American Horror Story'nin gelecek sezonu Murder House (1) ve Coven (3) sezonlarının birleşimi olacak. Lange de ilk sezonda canlandırdığı Constance Langdon karakteriyle dönecek. Altıncı bölümde yer alması beklenen aktristin yer alacağı bölümü Sarah Paulson yönetecek.

Paulson, ilk sezondaki karakteri Billie Dean, üçüncü sezondaki karakteri Cordelia'yı ve yeni karakter Venerable'ı oynayacak. Ayrıca Cordelia hala Supreme unvanına sahip olacak. Emma Roberts da Coven'daki karakteri Madison'ı oynayacak.

Leslie Grossman, Coco St. Pierre Vanderbilt; Billie Lourd Mallory; Adina Porter da Dinah Stevens isimli karakterlerle ekranda olacak. Dizinin yürütücü yapımcısı Alexis Martin Woodall, Ryan Murphy'nin üçüncü sezonda cadıyı oynayan bütün oyuncuları davet ettiğini de belirtti; ancak kaçının kabul ettiği veya görüneceği hakkında bilgi vermedi.

Birkaç hafta önce Evan Peters'ın komik bir kuaförü canlandıracağı, Joan Collins'in de büyük annesini oynayacağı duyurulmuştu. Cody Fern ise ilk sezonda doğan bebeğin yetişkin haliyle ekranda olacak. Sezonda Billy Eichner, Cheyenne Jackson, Jeffrey Bowyer-Chapman ve Kyle Allen gibi isimler de yer alacak.

American Horror Story: Apocalypse, 12 Eylül'de ekrana dönecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER