BBC One dizisi His Dark Materials'ın kadrosu genişliyor

BBC One dizisi His Dark Materials'ın kadrosu genişliyor
BBC One kanalında yayınlanması için hazırlanan His Dark Materials dizisinin kadrosu genişliyor.

The Affair dizisinde de rol alan Ruth Wilson ile James McAvoy'un başrolde yer alacağı dizi, Philip Pullman’ın üçleme serisinden uyarlanacak ve sezonunun sekiz bölüm sürmesi planlanıyor. Genç yaşında öksüz kalan Lyra (Dafne Keen), kaçırılan bir arkadaşını aramaya kalkınca tehlikeli bir maceraya atılıyor. Lyra'ya bu yolunda dünyalar arasında geçiş yapma özelliği olan Will de katılıyor. İki karakter kendilerini dünyaya yayılan bir savaşın ve kendilerini etkileyecek bir kehanetin içinde buluyorlar.

Kadrodaki isimlerden Wilson, bahsi geçen Lyra'nın annesi Marisa Coulter'ı; McAvoy ise onun eski aşkı ve Lyra'nın babası Lord Asriel'i canlandıracak. Diziye yeni katılan isimlerse şöyle: Georgina Campbell, Ian Gelder, Anne-Marie Duff, James Cosmo, Lucien Msamati, Mat Fraser, Jack Verhoeven, Benjamin de Ruyter, Will Keen, Lewin Lloyd, Daniel Frogson, Tyler Howitt ve Archie Barnes.

Çekimleri başlayan dizinin yönetmenliğini Tom Hooper (The King’s Speech) üstlendi; yapımcılardan Lin-Manuel Miranda ise maceracı Lee Scoresby'yi canlandırıyor. Kadroya katılan yeni isimler de Lyra'nın atıldığı macera sırasında tanıştığı karakterleri canlandıracak. Serinin ilk kitabı 2006 yılında sinema ekranları için uyarlanmış, başrollerinde Daniel Craig ve Nicole Kidman yer almıştı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER