Netflix, Altered Carbon'a ikinci sezon onayı verdi

Netflix, Altered Carbon'a ikinci sezon onayı verdi
2 Şubat'ta 10 bölümlük ilk sezonuyla ekrana gelen Netflix'in bilim kurgu dizisi Altered Carbon, platformdan ikinci sezon onayı aldı. Richard K. Morgan'ın klasik siberpunk romanından uyarlanan dizinin ikinci sezonunun yayın tarihi ve bölüm sayısı henüz belli değil. Ancak üçleme serinin ikinci kitabından uyarlanacak yeni sezon öncesi proje başrol değiştirdi. İlk sezona Joel Kinnaman'ın canlandırdığı Takeshi Kovacs karakerteri ikinci sezonda yeni bir yüze sahip olacak ve Anthony Mackie tarafından canlandırılacak.

Marvel filmlerinde canlandırdığı Sam Wilson/The Falcon karakteriyle bilinen aktörün kariyerinde The Hurt Locker, 8 Mile, All the Way gibi projeler de bulunuyor. Hatta diziye katılması Mackie'nin kariyerinin ilk dizi başrolü anlamına da geliyor.

Avatar, Shutter Island gibi yapımlarla tanınan Laeta Kalogridis'in uyarladığı Altered Carbon'un ilk sezonu 25. yüzyılda geçiyor. Yepyeni bir teknoloji, toplumu tamamen değiştirmiştir. İnsan bilinci sayısallaştırılabilmektedir, başka bir bedene transfer olmak mümkün hale gelmiştir ve ölüm artık mazide kalmıştır. 

Takeshi Kovacs, yeni dünya düzenine karşı organize edilen bir başkaldırı sırasında yenik düşen yıldızlararası elit savaşçılardan hayatta kalan tek askerdir. Bilinci yüzyıllar boyunca buz içinde hapsedilmiştir, ta ki aşırı zengin ve çok uzun yıllardır hayatta olan Laurens Bancroft adında bir adam ona tekrar yaşama şansı sunana kadar. Bunun karşılığında, Kovacs'ın bir cinayeti çözmesini istemektedir. Bancroft'un kendi cinayetini... 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER