Bu Kızın Öyküsü final bölümü ile Kanal D'de ekrana geliyor!

Bu Kızın Öyküsü final bölümü ile Kanal D'de ekrana geliyor!
Dokuz farklı genç kadının başarı hikayesini belgesel niteliğinde ekrana taşıyan “Bu Kızın Öyküsü” final bölümü ile bugün (28 Temmuz Cumartesi) ekrana geliyor. Bu bölümde Emel Ernalbant Bulgu, Begüm Cana Öztürk ve Hülya Doğan başarılarla dolu hikayeleri ekrana geliyor.
 
Emel Ernalbant Bulgu: 2014 yılında, hızla yükselen fotoğrafçılık kariyerini ve İstanbul’u terk ederek daha sade, daha yavaş ve daha zengin bir yaşam için Mardin’e taşındı. Şimdi Mardin’ini İstasyon Mahallesi’nde kurduğu karanlık odada savaş  yüzünden bu topraklara göçmüş çocuklara fotoğraf dersleri veriyor.
 
Begüm Cana Öztürk: Anadolu’da dokuma geleneğinin ölmek üzere olduğu köylere gidip, evlere giriyor, dokumacılara sipariş veriyor; dokumacı kadınlardan oluşan bir ağ kuruyor. Sipariş götürdüğü köylerde, kadınlara hem ekonomik hem de manevi bir güç veriyor. Yarattığı istihdam ağı sayesinde önce kadınlar kalkınıyor; ardından evler köyler değişime uğruyor.
 
Hülya Doğan: İzmir İtfaiyesi’nde itfaiye erliği yapan Hülya Doğan, kadınların duygusal olmaları yüzünden bazı mesleklere uygun olmadıkları tezini ters köşeye yatırıyor: “Yanan bir eve girip, birini kurtarmak bilek gücünden ziyade yürek istiyor” diyor.

 
Yayın Günü: 28 Temmuz Cumartesi / 2018
Yayın Saati: 14.00
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER